• Свеж
Bettomshin 1 buc Forstner Вежба Битови 30мм, Волфрам Карбид Дрво Дупка Видов дупчалка со спирална бургија Настроената, Дрво Зглоб Дупка Дупчење Досадни Малку Машина Портокал

Bettomshin 1 buc Forstner Вежба Битови 30мм, Волфрам Карбид Дрво Дупка Видов дупчалка со спирална бургија Настроената,

DEN 193.44
Достапно е за нарачката

Стока

Параметри - вкупна должина : 85mm; бленда : 30мм; месо тело тип : изборен круг месо тело; боја : портокал; сечилото материјал : зацементира карбид, вратило материјал : 45# челик.Материјал - Сечилото материјал : Зацементира карбид, со серија одлични својства, како што се висока цврстина, отпорност на абење, добра цврстина и цврстина, отпорност на топлина, отпорност на корозија, итн., широко се користи како индустриска алатка материјали; алатка вратило материјал : 45# челик, широко се користат За разни важни структурни делови.Како да се користи - Тоа може да биде инсталиран на клупата вежби, вертикална машини за дупчење, ЦПУ гравирање машини и други машини за работа.Апликација - Тоа може да се користи на удар дупки во различни материјали како дрво, производи, производи од пластични маси, и помек метали.Со цел да се продолжи работниот век, ве молиме бидете сигурни дека не постојат нокти или други хард метални предмети од дрво пред дупчење.По-продажбата на услугата - Ако имате било какви прашања во текот на процесот на купување или по приемот на стоката, ве молиме да не контактирате, така што ние може да го реши проблемот за вас.Bettomshin Forstner Вежба Битови Волфрам Карбид Дрво Дупка Видов 30мм Orange Technical Parameters Drilling кол : 30мм / 1.18"Вкупна должина : 85mm / 3.35"Боја : Orange Shank тип : изборен Круг shank Material : Зацементира карбид;45# steel Product Функција*Може да се користи за дрво производ перфорација,монтажа на сферични брави на вратите,фиока брави,тешко производи од пластични маси,итн.Посветен на дрво одбор отворање и монтажа шарки.*Кога позиционирање на вежба,ве молиме почекајте еден момент, а потоа вежба бавно.*Ако постои каква било абнормалност или чип отстранување време на работата,ве молиме престане да работи веднаш и чистење на остатоци пред да продолжите со дупчење на работата.Инструкции за машини дупка opener1. Стави дупка настроената во електрични вежба пред употреба и да потврдите дека тоа е цврсто стегната пред таа да може да работи.2. Имајте на вертикален агол со работното парче кога се работи.По дупка настроената вежби преку работното парче, на работното парче треба да се повлече додека дупка настроената е ротирачки.Ве молиме чисти пилевина во време за да се избегне отворање неуспеси во текот на континуирана работа.3. Работниците треба да носат соодветна заштитна опрема кога се работи за да се заштити од нив, да работат безбедно, и се применуваат рѓа, масло, по употреба да се продолжи работниот век.Пакет Includes1 x Дупка Поотворени.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата