• Свеж
Bigking Окуларот, 1.25 Plossl 40mm Целосно Обложени Окуларот Метално Тело за Астрономија Телескоп

Bigking Окуларот, 1.25 Plossl 40mm Целосно Обложени Окуларот Метално Тело за Астрономија Телескоп

DEN 311.76
Достапно е за нарачката

Стока

【Лесно да се инсталира и да ги отстраните.】Стандард 1.25 во интерфејс е компатибилен за повеќето астрономија телескоп.Едноставен за инсталација и отстранување. 【Обезбедување на квалитет】Висок квалитет на алуминиум легура тело е здрав и цврст, долг животен век, не е лесно да се деформира или оштетување. 【Одличен ефект】објективот усвојува целосно обложени со оптичко стакло за подобрување на светлина и репродукција на боите. 【Ефективни】Тоа може да обезбеди јасни и остри слики и донесе сцени во растојанието на предните. 【Мора за астрономи】Совршен за набљудување сценографијата, светла небесните согледувања, маглина и така натаму.Карактеристики : Стандард 1.25 во интерфејс е компатибилен за повеќето астрономија телескоп.Едноставен за инсталација и отстранување.Висок квалитет на алуминиум легура тело е здрав и цврст, долг животен век, не е лесно да се деформира или оштетување.Објективот усвојува целосно обложени со оптичко стакло за подобрување на светлина и репродукција на боите.Тоа може да обезбеди јасни и остри слики и донесе сцени во растојанието на предните.Совршен за набљудување сценографијата, светла небесните согледувања, маглина и така натаму.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Бренд : Datyson Материјал : Оптичко Стакло + Алуминиум Боја : Црна Должина : Околу. 7.5 cm / 2.9 во Нишка Големина : M28 * 0.6 mm Интерфејс : 1.25 во Фокусна Должина : 40mm Слој : Зелена Филм Тежина : Околу. 120g Пакување Листа : 1 * Окуларот.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата