• Свеж
RS485 Автобус Модул, Температура, Влажност Сензор, температурата и влажноста на воздухот се следи, SHA8C01 12V Индустриски Електронски Компоненти

RS485 Автобус Модул, Температура, Влажност Сензор, температурата и влажноста на воздухот се следи, SHA8C01 12V

DEN 275.76
Достапно е за нарачката

Стока

【Функција】На температура-сензор на влажност може да се користи за внатрешна и надворешна температура и влажност, мерење. 【Практичност】Оваа електронски компоненти може да се користи во индустриски системи, помага многу во животот. 【Широка употреба】Потрошувачките производи, како што се термички системи и клинички термометри може да се користи. 【Висока точност】На температурата, влажноста на воздухот сензор модул доаѓаат со висока точност, широк мерен опсег и широко се користи. 【Лесен за употреба】RS485 Автобус модул дојде со иглички, лесен за употреба.Мали во големина е лесно да се носат.Функција : 1. Производот може да се користат за внатрешна и надворешна температура и влажност measurement2. Овој електронски компоненти може да се користи во индустриски системи, помага многу во life3. Потрошувачките производи, како што се термички системи и клинички термометри може да се used4. Модулот доаѓаат со висока точност, широк мерен опсег и широк use5. RS485 Автобус модул дојде со иглички, лесен за употреба.Мали во големина е лесно да се carry Specification : Предмет Тип : RS485 Автобус Module Supply Напон : 12 V Верзија : 6-25 VWorking Струја : 7-13 MA03 прочитајте команда, 06 напишете команда.Сериски Порт Baud Rate : 9600 (стандардно), N, 8, 1 By менување на 485 адреса, до 247 модули може да бидат cascaded за употреба (ако има повеќе од 16, ве молиме да користите R485 рипитерите)Прилагоден Сензор : SHT30 температура и влажност sensor Temperature Мерен Опсег : -40-125℃ (Бидејќи школка и жица не се отпорни на висока температура, ве молиме да го користите во средина на -40-80℃)Влажност Мерен Опсег : 0-100% RHAccuracy : ±0.2℃; ±2%RHPackage Листата : 1 x RS485 Автобус Модул.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата