• Свеж
Z-man, Тексас Око Jighead, Слатководни/Saltwater, 1/4 оз, 3/0 Кука, Chartreuse, Пакет од 3

Z-man, Тексас Око Jighead, Слатководни/Saltwater, 1/4 оз, 3/0 Кука, Chartreuse, Пакет од 3

DEN 167.76
Достапно е за нарачката

Стока

Занишан кука дизајн овозможува максимална мамка акција и лесно weedless местење.Живописни, преголеми 3 D очи претставуваат истакнати цел за gamefish.Лиен мамка чувар спречува мамки од лизгање надолу кука месо тело.Изграден со тешки-должност 3/0 VMC голема разлика куки.Големина за да се спарите совршено со популарни Minnow Z, Die Zel Minnow Z, и Paddler Z меки пластични делови за различни свежо - и saltwater gamefish.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Рак и Репродуктивно Штета, како на Калифорнија Предлог 65 Предупредувања.Melding на weedless Тексас екипаж со слободен-pivoting jighead и истакнати штрајк се цел на огромен 3 D очи, со Тексас Око Jighead дава риболовците непобедлива една-две удар.Дизајниран за лесно да фрли трева и да се спречи fouling или snagging на дрво, камен, или школка, станот двострано главата и угоре свиткани линија вратоврска отворот создава стабилна jighead со лажица-како пливање квалитет спарен со или гребло-опашка swimbaits или straight-опашка мамки.Тексас Око Jighead карактеристики beefy изградба што го прави идеален за различни апликации кои бараат финтата е отпорен на презентација во свежа или saltwater, од pitching мамки да laydowns за трофеј largemouth да plying Луизијана марш за бик redfish.За повеќе од 30 години, Чарлстон, SC-врз основа на Z-Човек Риболов Производи има гордеат себе на доведување на технологијата за риболовците.Бидејќи усовршување на колорит и масовно производство на силиконски skirting во 1980-тите, Z-Човек долго време се еден од industrys големи добавувачи на силиконски здолниште материјал, но до неодамна Z-Човек име беше непознат за многу рибари.Денес, Z-Ман сечење на работ 10 X Тешки Ela Ztech мека пластика и Chatter Bait бренд перки jigs се меѓу премиерот свежи и saltwater мамки, позиционирање на компанијата, како една од најбрзорастечките намамат бренд!.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата