• Свеж
1Pcs TDS-Метар, Дигитални Базен Сол Тестер 1-9990PPM, TDS, ЕК & Temp Метар 3 во 1,Дигитални Salinity Тестер на ППМ Метар Резолуција Пластични Титаниум Алуминиумски Спроводливост за В?

1Pcs TDS-Метар, Дигитални Базен Сол Тестер 1-9990PPM, TDS, ЕК & Temp Метар 3 во 1,Дигитални Salinity Тестер

DEN 205.20
Достапно е за нарачката

Стока

【ДИМЕНЗИИ】- Модел : TDS-3;Должина : 142mm/5.59";Width : 23mm/0.91";Висина : 13mm/0.51". 【МАТЕРИЈАЛ】- Метар Дигитален Тестер направен од пластика и титаниум алуминиумски,мала тежина, висока изолација и преносни. 【ФУНКЦИЈА】- Dual Опсег,мерки од 1-9990 PPM,со резолуција од 1 ppm;На ppm повисока вредност,толку повеќе супстанции во водата.Фабриката калибрира,широко се применува за да се тестираат вода qulity,за RO систем, аквариуми, хидропоника, базени, бањи и сл. 【ПРЕДНОСТ】- TDS Тестер Силна животната средина адаптибилност, исчистите екранот, едноставна операција и одлични резултати на тестот. 【АПЛИКАЦИЈА】- TDS Тестер може да тест за пиење вода, аквариуми, хидропоника, базени, бањи и други водни системи за вино и пиво, и така натаму.тоа е погодно за тестирање на квалитетот на водата во секое време, насекаде.Bettomshin TDS Tester Specification : 1.Батон : со 3-ЗАДРЖЕТЕ, ТЕМП, ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ; 2.За TEMP Функција : метар има автоматска температурна компензација функција.Метод на Operation Turn на TDS метар тогаш стави титаниум алуминиумски сонда во водата и се промешува вода нежно, стабилна читање ќе биде авто-пристап на LCD во секунди.Материјал : Пластични и Титаниум Алуминиумски Модел : TDS-3 Button : Со 3-ДРЖЕТЕ,TEMP,НА/OFFRange : 1-9990 PPMAccuracy : ±1%Боја : Црна,Blue Degrees Celsuis : 0-50℃Должина : 142mm/5.59"Ширина : 23mm/0.91"Height : 13mm/0.51"Пакет Содржина 1 x TDS Tester Button Function1.Држете Функција : ги Зачувува мерки за полесно читање и снимање.2.TEMP Функција : метар има автоматска температурна компензација функција.3.ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ : и исклучување.(Тестер автоматски ќе се исклучи за да ја зачувате енергијата од батеријата без притискање на било кое копче во рок од 10 минути.)Белешки : 1.Решението треба да не преку потопување ниво.2.Ве молиме чисти electrode по користење,исклучете ја и заменете ја заштитна капа.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата