• Свеж
OEMTOOLS 25604 5/16 Инчен Fix-A-Тема Поправка на Комплет

OEMTOOLS 25604 5/16 Инчен Fix-A-Тема Поправка на Комплет

DEN 455.76
Достапно е за нарачката

Стока

Unc завршетоци со Крупни Серија Комплет.Unc завршетоци со 5/16 во - 18. Опис на производот ОЕМ Fix-A-Thred Инсерти се дизајнирани за rethreading во сите материјали како што легури, челик, пластика, магнезиум, и др) и се назначени за војска, воздухопловство и други слични употреба.Влошки се направени од високо квалитетни 18-8 нерѓосувачки челик жица со дијамант во облик на крст дел рана на обликот на пролет тема.Секој комплет содржи квалитет средно допрете, количината на инсерти, инсталација/танг пауза-off алатка, лесна-за-следете ги инструкциите и здрав обновливи сад.Фикс-A-Thred 's иновативни и ефективни тема поправка колекции се заврши тема поправка систем во една кутија.Од Производителот OEMTOOLS Fix-A-Thred Инсерти се дизајнирани за rethreading во сите материјали како што легури, челик, пластика, магнезиум, и др) и се назначени за војска, воздухопловство и други слични употреба.Влошки се направени од високо квалитетни 18-8 нерѓосувачки челик жица со дијамант во облик на крст дел рана на обликот на пролет тема.Секој комплет содржи квалитет средно допрете, количината на инсерти, инсталација/танг пауза-off алатка, лесна-за-следете ги инструкциите и здрав обновливи сад.Фикс-A-Thred е иновативни и ефективни тема поправка колекции се заврши тема поправка систем во една кутија.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата