• Свеж
Walfront PH Electrode Сонда Не-Батерија Тест Сензор за Следење Модул PH0-14 + BNC Сонда

Walfront PH Electrode Сонда Не-Батерија Тест Сензор за Следење Модул PH0-14 + BNC Сонда

DEN 1228.56
Достапно е за нарачката

Стока

Удобен : На PH electrode има цилиндрична тело, што може да биде директно поврзан со текст терминал, PH метар, контролорот или било PH уред со BNC на текст терминал.Точни Се : PH electrode сондата, се точни и веродостојни и може да обезбеди речиси моментален читања.Мала Големина : Мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добри перформанси.Висока?Квалитет : Користење на висока?квалитет на материјали, силни и издржливи, има долг животен век.Безбедност : Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.Функција : 1. На PH electrode има цилиндрична тело, што може да биде директно поврзан со текст терминал, PH метар, контролорот или било PH уред со BNC на текст терминал.2. На PH electrode сондата, се точни и веродостојни и може да обезбеди речиси моментален читања.3. Мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добри перформанси.4. Користење на висока?квалитет на материјали, силни и издржливи, има долг животен век.5. Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.Спецификација : Предмет Тип : PH Electrode Probe Heating Напон : 5¡À0.2 V (AC¡¤DC)Работат на струјата : 5-10m ADetection Концентрација Опсег : PH0-14 Detection Температура Опсег : 0-80¡æResponse Време : ¡Ü5 SStable Време : ¡Ü60 SComponent Потрошувачка на Енергија : ¡Ü0.5 WWorking Температура : -10~50¡æ (номинална температура 20¡æ)Работна Влажност : 95%RH (номинална влажност од 65%RH)Големина : Прибл. 42 x 32 x 20mm / 1.7 x 1.3 x 0.8 in Weight Големина : Прибл. 25 g / 0.9 oz Output Режим : Аналогниот напонски сигнал output Probe : PH Опсег : 0-14 PHTemperature Опсег : 0-60¡æ0 Точка : 7¡À0.5 PHAlkalinity Грешка : 0.2 PHTheoretical Процент Падина : R98.5%Внатрешен Отпор : Q250 M¦Време на Одговор : Q1min Working Температура : 0-60¡æTerminal : BNC plug Package Листа : 1 x BNC Probe1 x PH Тест Module1 Пакет Завртка Додаток.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата