• Свеж
Пеперутка Нокти Налепници 8 Листови Светла Златна Сребрена Пеперутка Помине Уметност Налепници Пеперутка Налепници за DIY Шарени Ласерски Пеперутки Нокти Маникир ?

Пеперутка Нокти Налепници 8 Листови Светла Златна Сребрена Пеперутка Помине Уметност Налепници Пеперутка Налепници

DEN 143.76
Достапно е за нарачката

Стока

ЖИВОТНАТА средина МАТЕРИЈАЛ : Пеперутка самолепливи помине decals се изработени од еколошки материјали, не-токсични и да донесе штета на кожата и ноктите совети,можат да бидат применети на природни нокти, лажни нокти, на доградба на акрилни нокти и повеќе, тие не се лесно да исчезнат, може да се чуваат за долго време.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Нашите нокти налепници се само-лепило вие само изберете модели ви се допаѓа само неколку минути ќе направи добра работа, со Што може да ги красат свој стил на ноктите.Постојат многу модели за да го изберете.ТРАЕН И LUSTROUS : сјај во исто време ако ставете ги во правилен начин.Многу серија на ноктите налепница & decal за вас да се избере,Меѓу нив, злато и ласерски злато,светлечки боја и зелени се многу слични, работи одлично на голи ноктите, тие ќе останат за долго време и не ќе излупете ги исклучите вашите нокти.УБАВО ПРЕТСТАВУВА : тие се, исто така, симпатична и практични подароци за вашиот љубовник,пријатели и членови на семејството, можете да уживате помине уметност одлуки заедно, што е интересно и забавно, убава декорација на ноктите може да ви донесе повеќе шарм и добро расположение.ПРОДАВАЧОТ УСЛУГА : Никакви проблеми, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се реши тоа за вас во рок од 24 часа.Ви благодарам многу.Спецификација : Боја : Сјајот Розово Злато Количина : 1 Листови Лист Големина : Прибл. 12x7.5cm Шема : пеперутка Функција : Помине Уметност Украси Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти Како да го користите : 1. Се применуваат боја на позадина ако сакате и нека се исуши. 2. Користете помош на пинцета внимателно да ги собереш на налепница. 3. Ставете ја налепницата на вашиот ноктите совети 4. голема работа на голи ноктите, тие ќе останат за долго време и не ќе излупете ги исклучите вашите нокти Пакет се Вклучени : 8 Лист пеперутка 3 D Помине Налепница.

Особините

Color:
Glitter Rose Gold Quantity

Најдобрите понуди во категоријата