• Свеж
3M 4492B 4 x 5-25 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 4 Инчи x 5 Инчи Правоаголници (Пакување од 25)

3M 4492B 4 x 5-25 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 4 Инчи x 5 Инчи Правоаголници (Пакување од

DEN 647.28
Достапно е за нарачката

Стока

Издржливи, висока јачина акрилик лепило.Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неусогласеноста на супстрати.Конструиран за сврзување во тешки затворен средини и умерена отворено клима.Индустриски перформанси се приклучи, монтажа, gasketing, и запечатување.Обично се користи за знаци, плочките со имиња, се прикажува, и апарати. 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4492 B е црна полиетиленска, conformable, двојно обложени, затворени-cell пена лента. 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4492 е црна или бела, затворени-ќелија, полиетиленски пена превозникот.Тоа е формулиран за повеќе тешки внатрешна и надворешна монтажа и поврзување на апликации.На истакна функција на Пена Лента 4492 е нејзината способност да се приспособат и да се поврзе со неправилни површини.Тоа нуди добра температура отпор и долгорочна издржливост.Забрза за монтажа процес и да се постигне повеќе естетски префинета инсталација со 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4492. Оваа 1/32 во.дебела полиетилен пена лента е позната по својата висока крајната адхезија и сигурен перформанси низ многу површини.Еден од нејзините истакна карактеристики е нејзината способност да се придржува кон нерегуларни супстрати.Тоа обезбедува висок крајната лепливоста на многу пластика и е формулирана да бара внатрешна и надворешна општа намена монтажа и поврзување на апликации.Заеднички користи вклучуваат автомобилската огледало сврзување, декоративни трим, плочките со имиња и други општа намена монтажа апликации.Во принцип, двојно обложени лента е составен од пена, хартија, филм, или ткиво превозникот дека е обложени на двете страни со притисок чувствителни лепило.Лепило е заштитен со кора-далеку лагер кои можат да бидат отстранети во моментот на апликација или лево во место додека да се приклучи површини се подготвени да биде прикачен.Апликации за двојно обложени лента се наоѓаат во градежништвото, производството, уметност, и хоби.За сврзување груб или неправилни површини, 3 M Двојно Обложени Пена Ленти се пополнат празнините и да се дистрибуираат стрес рамномерно во текот на царински област.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата