• Свеж
Јасно Нега НЕГА Чистење & Дезинфекција Решение со Леќа Случај, Јасно, 12 Fl Мл

Јасно Нега НЕГА Чистење & Дезинфекција Решение со Леќа Случај, Јасно, 12 Fl Мл

DEN 239.76
Достапно е за нарачката

Стока

ЈАСНО се ГРИЖИ користи жуборот моќ на водород пероксид да се направи вашите леќи толку свежи, тие се чувствувате како нови.Моќен Тројно Акција за Чистење loosens нечистотија, длабоко во кожата и ги отстранува протеини.Ексклузивно леќа случај карактеристики на платина диск која го активира нашето нежно, жуборот акција и го неутрализира нашите водород пероксид во нежна солена решение.Никогаш не се стави ЈАСНО се ГРИЖИ Решение директно во или околу очите.Следете ги инструкциите целосно и не прескокнете сите чекори.Безбедна за сите Меки и Цврсти Гас Порозни Контактни Леќи.ЛЕЌА BASKETShold : вашите контакти во place P.LATINUM ДИСК : го активира меурчиња да се чисти вашиот леќи со неутрализирање на водород пероксид во нежна солена решение,слично како свој tears C.ASEfill : линија ви помага да го користите само на точниот износ на решение за вашите леќи.ЈАСНО ГРИЖА со леќа случај е идеален за секој гледа за секојдневно чистење и дезинфекција раствор за контактни леќи.ЈАСНО ГРИЖА е #1 докторот препорачува водород пероксид решение на пазарот.Ексклузивно Тројно Акција за Чистење формула и единствен случај, обезбедува совршено чиста за осетливи очи.Овој нежен солена решение нуди целосна неутрализација на пероксид кој го имитира природни солзи.ЈАСНО се ГРИЖИ користи водород пероксид да го убие штетни бактерии и бактериите кои можат да се најдат на контактни леќи, помагање на спречување на инфекции на окото.Чистење и дезинфекција процес се овозможува на решение да навлезат во леќата да се обезбеди длабинско чистење, додека жуборот дејство, помага да се отстрани протеини на депозити и други странски материјали.Нека леќа впие за 6 часа или преку ноќ да им овозможи на пероксид да се неутрализираат и да помогне да се избегнат окото иритација кога вметнување на контактни леќи.ЈАСНО ГРИЖА е конзерванс-free, што значи без хемикалии ќе ги допирајте очите и да предизвика иритација.Продавницата на леќи во неотворена ЈАСНО ЗАШТИТА на леќите на случај за 7 дена и батали стари решение пред да го користите повторно.По објективот е исчистена, бидете сигурни дека за да се ослободи од сите вишокот решение кое е оставено во случајот.ЈАСНО НЕГА може да се користи со двете меки и цврсти (RGP) леќи.ЈАСНО НЕГА на визијата е да се најдоверливите лидер во око нега и изгледа очекувам да продолжи трендот на донесувањето на најдобар нов контакт решенија и може да се нивните пациенти од целиот свет.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата