• Свеж
Aexit 20Pcs 2 Вратата Контрола Позиција Вертикален Агол 6P DPDT Микро Излизгајте го Прекинувачот Latching Keyswitches Прекинувач

Aexit 20Pcs 2 Вратата Контрола Позиција Вертикален Агол 6P DPDT Микро Излизгајте го Прекинувачот Latching Keyswitches

DEN 1404.00
Достапно е за нарачката

Стока

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластика,Метал; Нето Тежина : 16g.Пакет Содржина : 20 Компјутери x Микро Излизгајте го Прекинувачот; Главна Боја : Црна, Сребрена на Ѕвонење, Кафеава; Акција Тип : Latching.Контакт Тип : DPDT; Терминал Количина : 6. Име На Производ : Микро Излизгајте Го Прекинувачот; Switch Тип : За Да Се Префрлате Switch.Телото Големина : 8.5 x 6.5 х 4.5 mm(L*W*H); Вкупната Големина : 8.5 x 7.5 x 11mm(L*W*H).Лесен за инсталација и лесен за употреба.Убав и долг живот expendency.Широко се користи за контрола на работата на многу мала моќ електронски проекти, вклучувајќи ги, јачина на звук и други контроли за аудио, видео, dimmer контроли за светла.итн.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата