• Свеж
Gazechimp Херметички Житни Сад, Јасно Храна Складирање Кутија, Кујната Провизии Организатор, Чува Свежа Храна - 400ml

Gazechimp Херметички Житни Сад, Јасно Храна Складирање Кутија, Кујната Провизии Организатор, Чува Свежа Храна

DEN 287.76
Достапно е за нарачката

Стока

На херметички кујна садовите за складирање се совршени за храна складирање, организира сите на вашите омилени грицки, тестенини, печење предмети или ориз.Овие складирање сад кутии за чување на сува храна, како што се брашно, шеќер, ориз, житарки, житарки, ореви, грав, закуски, тестенини, кафе и чај.Тие се пластовидно за да се минимизира просторот во провизии или шкафовите или некогаш чувајте ги надвор од контра.На складирање на храна контејнер со не-токсични и без мирис материјал, херметички контејнери се BPA слободно и безбедно за складирање на храна.Чувајте ги вашите свежа храна со нашите лесен за употреба заклучување на капак, со овие контејнери, можете да одржите вашиот храна новак подолго и да се намали отпадот.Опис : - На херметички кујна садовите за складирање се совршени за храна складирање, организира сите на вашите омилени грицки, тестенини, печење предмети или ориз. - Чувајте ги вашите свежа храна со нашите лесен за употреба заклучување на капак, со овие контејнери, можете да одржите вашиот храна новак подолго и да се намали отпадот. - Овие складирање сад кутии за чување на сува храна, како што се брашно, шеќер, ориз, житарки, житарки, ореви, грав, закуски, тестенини, кафе и чај. - Тие се пластовидно за да се минимизира просторот во провизии или шкафовите или некогаш чувајте ги надвор од контра. - Складирање на храна контејнер со не-токсични и без мирис материјал, херметички контејнери се BPA слободно и безбедно за складирање на храна.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата