• Свеж
Aexit 10 x Прекинувачи Копчето Actuator PCB Терминали Микро Граница NO NC Switch AC Нога Прекинувачи 250V 3А

Aexit 10 x Прекинувачи Копчето Actuator PCB Терминали Микро Граница NO NC Switch AC Нога Прекинувачи 250V 3А

DEN 607.20
Достапно е за нарачката

Стока

Име на производ : Микро граница Вклучите; Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластични, Metal.Net Тежина : 16g; Пакет Содржина : 10 x Микро Прекинувач; Бренд : .Главната Боја : Црна, Црвена, Сребрена Тон; Напон на Контакт Тип : SPDT 1 NO 1 NC 1 COM.Акција Тип : Еден; Actuator Тип : Црвена Притисни На Копчето.Крај : 3 Игли; Телото Големина : 20 x 6 x 10мм / 0.8" x 0.24" x 0.4" (L*W*H).Лесен за инсталација и долго користење на живот.Широко се користи во електронска опрема, Микробранова Микро Врата/Печка/Фрижидер Блокирам N/O / N/C Switch итн.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата