• Свеж
1 Компјутер Керамички Помине Уметност Вежба Малку, 3/32 (2.35 mm) Професионални Акрилни Нокти Датотека Вежба Малку, Ноктите Полирање на Главата Еден Пченка Тип Електричн

1 Компјутер Керамички Помине Уметност Вежба Малку, 3/32 (2.35 mm) Професионални Акрилни Нокти Датотека Вежба

DEN 71.76
Достапно е за нарачката

Стока

【5 големина Керамички Вежба Битови】Постојат крупен чакал, екстра крупен чакал, парична казна ронки, дополнителна парична казна ронки, средни ронки 5 керамички вежба битови модели можат да се прилагодат на различни силни за да се постигне разновидна професионална помине работни места.Како што се изостри, мелење, neaten, издлаби, smoothen, полски, и преструктуирање гел и доградба на акрилни нокти, многу брзо и ефикасно. 【Мултифункционален Помине Вежба Битови Поставите】Помине вежба битови се користат за полирање на ноктите површина или дури и навлегува во тесни подрачја како што се sidewalls и кутикулите дел.Не му наштети на ноктите дури и повтори мелење.Соблекува гелот полски, натопи во прав, или акрил слој во половина од времето без никаков напор. 【Делокруг на Примена】3/32 инчен нерѓосувачки челик месо тело погоден за повеќето електрични или батерија маникир нокти вежба машина.Погоден за нокти салон, салон за убавина, спа или лични нокти педикир, DIY помине уметност дома. 【Безбеден Дизајн и Види Преку Маска】Керамички вежба бита може да се чистат и sterilized по секоја употреба, Тоа е толку важно да се задржи вашето и на вашиот клиентот здрави нокти.Сите помине вежба битови се на сопствената независна dustproof сад, вие не мора да се грижите за битови губење или добивање валкани.Професионална Услуга -им се Понуди професионална ноктите полирање tools да се покажат убави нокти, и да покаже исклучите шарм на жените.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте не директно, ние ќе ви даде задоволителен одговор.Ноктите Керамички Полирање на Главата Еден Пченка Електрични Ноктите Полирање Машина Tool Feature : име на Производ : полирање на нокти главата Мелење главата материјал : керамички Големина : како што е прикажано во Глава Дијаметар : Покаже како на слика во Боја : Покаже како на слика Користи со мелница за оклоп отстранување и нокти Висока Цврстина, Отпорност на Абење, Отпорност на Висока Температура, итн.Со употреба на мелење пенкало, ротација е мазна, не jitter да се отстрани помине брзо, без оштетување на вистински помине Материјал, издржлив и лесен за чистење задржи остри и чисти Погоден за професионални салон или домашна употреба Таа, исто така, ќе дејствува како и отстранување на calluses.Влажни и суви употреба.Пакет содржи : 1 x Помине Вежба Малку.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата