• Свеж
InnoLife Нови Рачни Дигитални Електромагнетна Радијација Детектор на EMF Метар Тестер Дух Ловечка Опрема

InnoLife Нови Рачни Дигитални Електромагнетна Радијација Детектор на EMF Метар Тестер Дух Ловечка Опрема

DEN 359.76
Достапно е за нарачката

Стока

Високо квалитетна ABS случај материјал.Поддржано од : 1 x 9 V Батерија (Вклучени).Фреквентен Опсег : 50 Hz~2000 MHz.Дигитален LCD Дисплеј.Рачен Пренослив Големина.Некогаш сте сакале да знаете колку зрачење доаѓа надвор од вашиот електронски апарати?Или сте еден електричар кој треба да се тестот, ако е тековната излегува на линија без да се земе во штекер и покрај тоа тестирање со сила тестер?И ова е совршено решение.Со овој пренослив лесни EMF детектор можете да едноставно држете на детектор во близина на уредот што сакате да се провери, со цел да се утврди дали било електромагнетни бранови се resonating од тоа.Добиете твое денес и да се спаси!Пакет се вклучени : 1 x DT-1130 Електромагнетна Радијација Detector1 x Инструкции.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата