• Свеж
uxcell HH53P AC 110V Серпентина 3P3T 11 Иглички Електромагнетна Енергија Реле Црвени LED со Чашката

uxcell HH53P AC 110V Серпентина 3P3T 11 Иглички Електромагнетна Енергија Реле Црвени LED со Чашката

DEN 227.76
Достапно е за нарачката

Стока

Име на производ : Електромагнетни Штафета; Модел : HH53 P; Серпентина Напон : AC 110 V.Контакт Капацитет : 5 A 240 V AC / 5 A 28 V DC ; Тип : 3 P3 T (3 NO 3 NC ).Број на Терминали : 11; Планината Железнички Тип : 35mm DIN Железнички; контактот Големина : 35.6 x 29.3 mm/1.4" x 1.15"(L*W).Вкупната Големина (Прибл.) : 75.3 x 29.3 x 65.5 mm/2.96" x 1.15" x 2.56"(L*W*H);LED Боја : Црвена ;Главна Боја : Црна, Clear.Net Тежина : 74g; Пакет Содржина : 1 x Електромагнетни Штафета со штекер.Опис : 11 Терминали, 3 P3 T 3 NO 3 NC тип, пластични домување, изградена во црвениот индикатор за светло.Може да се прилагоди автоматски, заштити и да се трансформира на електричното коло.Користи широко во далечинскиот управувач, на комуникација, на автоматски систем за контрола, електронска опрема, итн.Спецификации : Име на Производ : Електромагнетни Relay Model : HH53 PType : 3 P3 T (3 NO 3 NC )Серпентина Напон : AC 110 VContact Капацитет : 5 A 240 V AC / 5 A 28 V DCMount Железнички Тип : 35mm DIN Rail Number на Терминали : 11socket Големина : 35.6 x 29.3 mm/1.4" x 1.15"(L*W)Вкупно Димензии (Прибл.) : 75.3 x 29.3 x 65.5 mm/2.96" x 1.15" x 2.56"(L*W*H) LED Боја : Red Main Боја : Црна, Clear Material : Пластични & Електрични Parts Net Тежина : 74g Пакет Содржина : 1 x Електромагнетни Штафета со штекер.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата