• Свеж
ВИРЏИНИЈА-147 Argonauts Ескадрила Patch – да се Шие На

ВИРЏИНИЈА-147 Argonauts Ескадрила Patch – да се Шие На

DEN 263.76
Достапно е за нарачката

Стока

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.НИ Ветеран во Сопственост на Мал Бизнис.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.ВИРЏИНИЈА-147 Argonauts Ескадрила Patch – Шие о н 4" VA-147 Argonauts Ескадрила Печ на сад Морнарица.Напад Ескадрила 147 беше назначен како Морнарица првиот A-7 Corsair II ескадрила на 1 февруари 1967 година во Lemoore, Калифорнија.Ескадрила доби својата прва Е-7 A на 28 јуни 1967 година, а во декември 1967 година, ескадрила летаа првите борбени мисии (и првиот за A-7), впечатлива цели во Северна Виетнам од УСС Ranger (CV-61).Ескадрила ќе се постават вкупно пет пати во поддршка на Виетнамската Војна.Во јануари 1968 година, додека се оддаде на Ranger, ескадрила полета поддршка мисии за време на опсадата на Khe Sanh пред превозникот беше наредено од Јенки Станица во Морето на Јапонија, по апсењето на USS Pueblo (AGER-2) од страна на Северна Кореја, на 23 јануари, 1968 година. Во април 1969 година по собори на Морнарицата на EC-121 авион од страна на Северна Кореја на 15 април, Ranger, со VA-147 започна, повторно лево Јенки Станица, и продолжи да Морето на Јапонија за операции во близина на брегот на Кореја.По распоредувањето, ескадрила надогради до А-7 E во септември 1969 година. Lynn Гарнизонот во неговата F4 U-7 Corsair води-7s на VA-147 пред првата распоредување на Viet Нам, на 7 јули 1967 година во текот NAS Lemoore, Калифорнија На Argonauts распоредени на West Pac/Виетнам во странство USS Америка (CV-66) во 1970 година, и USS Констелација (CV-64) во 1971-72. Од април 1972 година, како одговор на Велигден Навредливи, ескадрила учествуваше во Операцијата Слобода Воз, тактички воздухот летови против воена и логистичка цели во Јужен Виетнам и јужен дел на Северна Виетнам.Во Март– јуни 1973 година тргна на Констелација, VA-147 предвидено од осигурувачот за време на Работата Крајот Издржам, отстранување на рудниците од Северна Виетнамски води.Во ноември 1974, VA-147 тргна на Констелација, управувана во персискиот Залив.Ова е прв пат во 26 години дека еден Американски превозникот имаше влезе и управувани во персискиот Залив.Ескадрила победи на Битка "E" Награда во 1977 година како.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата