• Свеж
Simayixx Електрична Четка за заби Поставите Батерија Управувана Четка за заби Деца услужни Влакната, Лесно вклучување/исклучување На Животните Покрие Орална Нега На З

Simayixx Електрична Четка за заби Поставите Батерија Управувана Четка за заби Деца услужни Влакната, Лесно вклучување/исклучување

DEN 131.04
Достапно е за нарачката

Стока

【КРЕАТИВНИ U-ОБЛИК ДИЗАЈН】 Ергономски U-облик четка главата, погоден за формата и механика на детските заби структура.единствени дизајниран за деца тендер непцата и чувствителни заби. 【PACIFIER ОДДЕЛЕНИЕ СИЛИКОНСКИ МАТЕРИЈАЛИ】Мека pacifier одделение силиконски, мека гребенот околу забите 360 степени, овозможува пријатно чувство на четкање, оригиналниот чистење начин, ефективно длабоко чистење, нема да им наштети на непцата, заштита на децата глеѓ. 【ПРЕКРАСНА ЦРТАН филм ДИЗАЈН】 симпатична и интересен изглед на четката прави децата повеќе се заинтересирани за четкање на забите.Ова им помогне на вашите деца да бидат подготвени да се четкаат забите подолго дури и да се развијат здрави четкање навики. 【УДОБНОСТА и БЕЗБЕДНОСТА】Лесно зафат се справува обезбеди удобност и контрола,Две слатки бои за да се зголеми вашето дете интерес за четкање.Безбеден, брз и удобен, лесно да го користите дома или патување. 【ОДЛИЧНА УСЛУГА】По приемот на производот, Ако имате какви било прашања или проблеми, ве молиме контактирајте со нас, па ние може да ви помогне.Децата U-облик на Електрична Четка за заби 360° Темелно Чистење, Белење И Масажа на Четка за заби U-облик Shape Let вашето бебе да падне во љубов со четкање!функција : ✿【Високо квалитетен материјал】Направени од храна одделение силиконски.Материјалот е безбедно, не постои чуден мирис, а бебето е поздраво да се користи.На силиконски четка главата е р esistant на висока температура и може да се дезинфицираат на обичните пати. ✿[Специјални U-облик дизајн] Различен од традиционалните четки за заби, ние ги користиме уникатни U-облик четка главата дизајн, кој одговара на забите подобро.На U-облик дизајн се вклопува во устата подобро, што го прави полесно за бебиња да се прифати.Бебињата може да ги измијат забите додека играте. ✿[Поздрав Грижа] U-облик четка главата дизајн, 360° чистење млечни заби.Тоа е полесно за бебиња да ги мијат забите.Чистење на забите во сите правци да се направи усната празнина поздрав. ✿【Нека бебињата сакаат да ги измијат забите】Лесен за употреба.Стави паста за заби во устата и притиснете на прекинувачот за чистење на забите.Четка глава може да се чистат во сите правци, што го прави полесно да се четка забите.како да го користите : Тресат на паста за заби и пред да го користите за да се осигура дека паста за заби моделирани рамномерно.Предната и задната страна на паста за заби.Допрете го прекинувачот за да започнете вибрации на четка за заби.Само исплакнете ја четката, по употреба.Спецификација : Материјал : Силикон+PP Дезинфекција метод : измијте се со топла вода Топлинска отпорност на температура : 100℃ Применливи возраст : 0-12 години Тип и големина на : мали (2~6 години), големи (6~12 години)Пакет се Вклучени : 1 U-облик на заби.

Особините

Material:
Silicone+PP
Disinfection method:
wash with warm water
Heat resistance temperature:
100℃
Applicable age:
0-12 years old
Type and size:
small (2~6 years old), large (6~12 years old)
Package Included:
1 U-shaped toothbrush :

Најдобрите понуди во категоријата