• Свеж
uxcell 3D Пенкало со Вжарено Refills,32.8 Фт,1.75 mm PLA Филамент Refills,Димензионални Точност +/- 0.02 мм,за 3D Печатач,Сива

uxcell 3D Пенкало со Вжарено Refills,32.8 Фт,1.75 mm PLA Филамент Refills,Димензионални Точност +/- 0.02 мм,за

DEN 189.60
Достапно е за нарачката

Стока

【Цврстина Enhanced PLA Filaments】- PLA filaments имаат предности на неверојатна леснотија на печатење Оптимизиран за печатење квалитет, висока чистота со ниско ниво на намалување и врвен слој поврзување, на состанокот на вашите барања за печатење на проекти на функционални делови со повисок степен на жилавост. 【Димензионални Точност 32.8 ft Должина. 【Заглави-Бесплатно, Балон-Слободен и Лесен-за-користење】- Целосно сушење за 24 часа пред пакување и вакуум запечатени со desiccants во најлон повторно торба.Се препорачува PLA Филамент Истиснување/Млазницата Температура 374°F-446°F / 190°C-230°C. 【Широк Компатибилност】 - 1.75 mm Дијаметар, Универзална Компатибилен со Различни FDM 3 D Принтери во Пазарот,се Топи добро и се Хранат Правилно, Свила-Како-се Чувствуваат - Свилен Shinny Површината со Свила Сјај, Давајќи Мазна, Pearly и Единствен Допир. 【НИСКА ТЕМПЕРАТУРА】 - топење температура на PLA филамент е само 75 Ц, што е далеку помал од други материјали.Ниска temp ослободување технологија на оваа 3 D пенкало со вжарено се отстрани ризикот од горење раце.Висока Чистота - Направени со добра база материјали за да се обезбеди стабилен и излез.Не Меур - Печатење светла и мазна готовиот производ, нема прием, без blistering.Висока Прецизност - На filaments се универзално дизајниран и е компатибилен со 3Д Принтери користење 1.75 mm дијаметар филамент, со димензионални точност од +/- 0.02 mm.Добро Печатење Ефект - Нема warping, без жица цртање, без приклучување.мазна и нежна, точна боја.Добар квалитет - Добра затегнувачка цврстина, издолжување, флуидност, ниско ниво на намалување.Силна жилавост, не е лесно да се скршени, силна свиткување. - PLA е изведен од обновливите извори на енергија, како што се cornstarch, шеќерна трска, корени или дури и скроб од компир.Значи, овие 3 D печатач filaments се ослободени од потенцијално опасни материи.Спецификација : Дијаметар : 1.75 mm/0.068 inch Length : 10m/32.8 ft Material : Планетата Тежина : 34g Color : Gray Package Содржина : 1 x 3 D Печатач со Вжарено.

Особините

Diameter:
1.75mm/0.068inch
Length:
10m/32.8ft
Material:
PLA
Net Weight:
34g
Color:
Gray
Package Content:
1 x 3D Printer Filament :

Најдобрите понуди во категоријата