• Свеж
Neewer паметен Телефон Видео Екипаж Комплет Режисер Мини Tripod со CM14 Пушка Микрофон, Слушалки Конвертор Адаптер, Метал Телефон Клип на Компатибилен со iPhone11/11 Pro/11 Про Max/XS

Neewer паметен Телефон Видео Екипаж Комплет Режисер Мини Tripod со CM14 Пушка Микрофон, Слушалки Конвертор Адаптер,

DEN 863.76
Достапно е за нарачката

Стока

Текст Звучен Притисок : 110 d B Вкупно Хармонично Нарушување (THD) : ≤3% Стандарден Оперативен Напон : 1.Стандардните Оперативни Напон : 1.5 см во ширина, како што се i Phone 12/12 Max/12 Pro/12 Про Max/11/11 Pro/11 Про Max/X/8 Plus/8/7 Plus/7, Samsung Галакси S10+10, Huawei, итн.i Phone 7 и погоре верзии паметни телефони треба да се користи 3,5 мм-приклучок за Слушалки Конвертор Адаптер кој не е вклучен во нашиот пакет. CM14 микрофон поддржува паметни телефони со 3.ЗАБЕЛЕШКА 1.Вкупно Хармонично Нарушување (THD) : ≤3%.68 KΩ Сигнал-за-Noise Ratio : 66 d B Max.Answer : ___________________________ Note : 1.Широк Компатибилност : микрофонот е компатибилен со широк спектар на уреди, вклучувајќи i Phone, Android паметни телефони, dslr фото апарати, camcorders, аудио рекордери, таблети и лаптопи.Најдобар снимање растојание е 0.Аудио Кабли : 3.Телефонот клип е дизајниран со ладна чевли планината која може да се инсталира на микрофон за да се подобри рекордот на звукот кгоа видео снимање; 1/4-инчен завртка дупки ви помогне лесно да инсталирате полнење на мини tripod.0 Vdc Намалување Напон Карактеристики (Vs=1.5 mm до TRRS излезни аудио кабел е за паметен Телефон, Таблети, и Mac.Модел : CM14 Directionality : Уни-directional Sensitivity : -44±2 KΩImpedance : Max.Текст Звучен Притисок : 110 d B.НЕ се директно ја ротирате tripod главата, неколку директни ротирање на tripod главата ќе ја предизвика таа да се олабават.Мини Tripod Отворање Висина : 13cm/5 инчи. 1 x CM14 Микрофон; 1 x Слушалки Конвертор Адаптер за iphone; 1 x Кожен Шофершајбната; 1 x Шок Планината; 1 x ветробранското стакло Пена Покритие; 1 x 3,5 мм да TRS Кабел; 1 x 3,5 мм да TRRS Кабел; 1 x Мини Tripod; 1 x Phone Клип.Професионални Микрофон : Како продолжување периферните, на CM14 микрофон има насочени cardioid directivity да ја намалува животната средина бучава.Компатибилен Телефон Ширина : 2.Отпорност : Max.Телефонот клип е компатибилен со повеќето паметни телефони на пазарот, кои се движат 5.5 cm Пакет Содржина : 1 x CM14 Микрофон 1 x Слушалки Конвертор Адаптер за i Phone 1 x Кожен Шофершајбната 1 x Шок Планината 1 x ветробранското стакло Пена Маска 1 x 3,5 мм да TRS Кабел 1 x 3,5 мм да TRRS Кабел 1 x Мини Tripod 1 x Phone Клип Neewer паметен Телефон Видео Комплет е совршен за снимање видео од You Tube, телефонот за стриминг, лични телефон видеа, музика во живо, како и надворешни настани. Овој микрофон поддржува сите паметни телефони кои доаѓаат со 3.Професионално дизајнирана CM14 микрофонот е совршен за подобрување на аудио од кој било интегриран уред за снимање.Згора на тоа, со мини tripod и телефонот се стега, вашите снимањето апсолутно би се повеќе удобен и стабилна. Паметен телефон, камера, видео камера, итн, НЕ се вклучени.5 mm аудио влез џек. 500µA Големина : 84x20mm (Должина x Дијаметар) Аудио Кабли : 3.Пакетот Вклучува : (1) CM14 Микрофон; (1)приклучок за Слушалки Конвертор Адаптер за i Phone; (1)Шок Планината; (1)Кожен Шофершајбната; (1)ветробранското стакло Пена Покритие; (1)3,5 мм да TRS Излезни Аудио Кабел (за dslr фото Апарати, Camcorders, Рекордери); (1)3,5 мм да TRRS Излезни Аудио Кабел (За паметни телефони, Таблети и Mac); (1)Мини Tripod; (1)Метал Телефон Клип.Со мини tripod и паметен телефон, вашиот снимање апсолутно би се повеќе удобен и стабилна.5 mm до TRRS излезни аудио кабел е за паметен Телефон, Таблети, и Mac.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата