• Свеж
Орион 7947 Atlas/Сириус Компјутеризирана Оди На Рака Контролер

Орион 7947 Atlas/Сириус Компјутеризирана Оди На Рака Контролер

DEN 3599.76
Достапно е за нарачката

Стока

Опрема вашиот Star Blast Auto Tracker Altazimuth Планината, Атлас EQ-G Планината, или Сириус EQ-G Планината со база на податоци за над 42,000 небеските тела, вклучувајќи и галаксии, nebulas, ѕвезда кластери, двојно-ѕвезди, променлива-ѕвезди, и повеќе.Одлична надградба за оние кои првично купени на Атлас EQ-G или Сириус EQ-G телескоп месеци со Dual-Оската рака контролорот или со не-надградливите рака контролер.Турнеја копчето од компјутеризиран контролер те носи на некоја турнеја на најдобар навечер објекти видливи низ телескоп на дадена ноќ.Вклучува заградата за приврзаност на контролер за да tripod додаток послужавник, RS-232 компјутерски интерфејс кабел, жица клипови, и две планината прилог кабли.Компјутеризиран контролер карактеристики синхронизација функција и интернет upgradeability.Од Производителот Оваа Компјутеризирана Оди на Рака Контролер се одликува со голема база на податоци од над 42,000 интересни небеските тела да се истражуваат со леснотија и луксуз Оди на локација и покажува.Откако се прикачени компатибилни Орион телескоп планината и усогласена, Компјутеризирана Оди на Рака Контролер ќе точно точка на планината и во прилог телескоп во било кој видлив објект избрани од својата база на податоци.За било јасно ноќ, Оди на рака контролер ќе доведе вас и вашиот телескоп на возбудлив патување на галаксии, ѕвезда кластери, nebulas, двојно-ѕвезди, променлива-ѕвездите, планетите, и повеќе.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата