• Свеж
Yagi Далечински Контролер Антена,Сигнал Бустер 5.8 GHz Опсег Yagi-UDA Антена Extender за Бакар Mavic Воздух 2

Yagi Далечински Контролер Антена,Сигнал Бустер 5.8 GHz Опсег Yagi-UDA Антена Extender за Бакар Mavic Воздух

DEN 104.64
Достапно е за нарачката

Стока

Yagi антена За Mavic Воздух 2 Летало,може да се зголеми на растојание од околу 30% -50%.Се прошири Далечински Опсег : Подобрување на антена сигнал и проширување на далечинскиот управувач далечина.Придобивките ефект е очигледно, добро directivity, анти-мешање.Plug And Play : Лесна инсталација и демонтажа, не-деструктивни инсталација дизајн,нема потреба да се грижите за оштетување на далечинскиот управувач.Материјал : Користење на високо квалитетна ABS и бакар,подобрена текстура,трајни и отпорност на абење,отпорност на корозија.Компактен : 6.8 cm долги,2.5 см ширина,2.3 см висок,компактни димензии и лесен за употреба.Пакет се Вклучени : 1 пар Yagi-Uda Антена.Се прошири Далечински Опсег : Подобрување на антена сигнал и проширување на далечинскиот управувач далечина.Анти-мешање : Го добива ефект е очигледно, добро directivity, анти-мешање.Материјал : Користење на ABS и бакар, трајни и отпорност на абење, отпорност на корозија.Plug And Play : Лесна инсталација и демонтажа, не-деструктивни инсталација дизајн.Компактен : 6.8 cm долги, 2.5 см ширина, 2.3 см висок, компактни димензии и лесен за употреба.Белешки : Мобилни телефони, далечински контроли и беспилотни летала не се вклучени.Антени Само.Yagi антена За DJI Mavic Воздух 2 Летало, може да се зголеми на растојание од околу 30% -50%.Карактеристики : Материјал : ABS+Copper Color : Црна, Grey Size : За 6.8*2.5*2.3 cm/2.68x0.98x0.91 инчен(L*W*H)Компатибилен Модел : За Mavic Воздух 2 Age Ниво : Над 14 Години Old Package се Вклучени : 1 пар Yagi-Uda Antenna Note : 1. Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.2. Ве молиме овозможи 0.5-2 cm разлики поради прирачник за мерење.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата