• Свеж
uxcell Forstner Вежба Битови 16mm, Круг месо тело Волфрам Карбид Дрво Дупка Видов дупчалка со спирална бургија Настроената Дрво Зглоб Дупка Дупчење Досадни Малку Машина (Си?

uxcell Forstner Вежба Битови 16mm, Круг месо тело Волфрам Карбид Дрво Дупка Видов дупчалка со спирална бургија

DEN 191.76
Достапно е за нарачката

Стока

Спецификации : Дупчење кол. : 16mm; месо тело големина : 7mm; дупчење на длабочина : 48mm; вкупна должина : 79mm.Круг месо тело, ја зацементира карбид машина и цврст челик, прекалени тело.Апликации : Може да се користи за дупчење дупки на дрво и производи од пластични маси, мебел, вратата зглоб.Се користи за сечење на дрво, иверица, цврсто дрво одбор, МДФ, пластика, fiberglass итн.Карактеристики : Волфрам карбид сечење совет со посебна термичка обработка за остри сечење на работ, висока цврстина, не-burrs и издржливи употреба.Лак крива дизајн главата за лесно чип-отстранување, поефикасно перфорација.Како Да го Користите : Погоден за клупата вежба, вертикална машина за дупчење, CNC машина резба.Обработка на дрвени предмети или други хард материјали треба да се инјектира со вода, за да се подобри квалитетот и точноста на дупчење, и го продолжи животот на дупка поотворени.Совети : Максимална брзина : 2000rpm.Се користи на десктоп (фиксна) опрема, и НЕ може да се користи на рачен алат (како рака вежба или електрични вежба).Не може да се вежба лим и обоени метали.За да се избегне предизвикување штета, бидете сигурни дека нема нокти или други метални предмети во дрво пред дупчење.Сечење на работ и совет на настроената треба да се заостриле во времето.Поголема ефикасност со 3 заби машина главата.Тоа е повеќе точни и побезбедно да ги користите овие вежба малку се поставува во една вежба притиснете.Главата е добар во отстранување на остатоците и да работи ефикасно со radian криви дизајн.На врвот е специјално дизајниран за да се намали преку дупка чисто, одлична за досадни сокриени шарки и брави на вратите.Оваа Forstner Вежба Малку е висока цврстина, отпорност на абење, добра цврстина, топлина и на корозија.Се применува за различни гипс, пластика, дрвна,цврсто дрво, вештачко дрво, неопходна машини за gadget.Цврст и не е лесно да се скрши, погодна платформа за дупчење опрема, како што се клупата вежба, вертикална машина за дупчење, CNC машина резба.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата