• Свеж
KLOSM Селски Овална Pendant Светлина во Мат Црно Масло Протри Браун Заврши Антички Farmhouse Мини Метал Виси Осветлување Тела за Кујнски Остров Потоне Бар Countertop Јадење трпез?

KLOSM Селски Овална Pendant Светлина во Мат Црно Масло Протри Браун Заврши Антички Farmhouse Мини Метал Виси

DEN 1319.76
Достапно е за нарачката

Стока

Уникатен Дизајн : Една светлина селски овална pendant светлина со црна и потресени дабови текстура заврши додава гроздобер, artistical и поставен на жалба.Тоа ви носи индустриски и традиционалните чувство.Широко се Користи : Овој антички pendant е совршено користи за кујнски остров, дневна соба, трпезариска маса соба, farmhouse, ресторан, entryway, бар, коридор, работилница, ходникот, итн.Димензија : Абажур : 9.8" Дијаметар x 11,8" Висина.Крошна : 4.72" Дијаметар x 1" Висина.Прилагодливи прачки : 3*11.8", 1*5.9", макс 41.3" Должина.Лесен за Инсталација : Сите монтажа хардвер и настава се вклучени за брза инсталација.Работи со рамни, чудни, скатен и vaulted тавани.Сијалица Барање : овална светлина тела бара 1 x E26 база max 60 W сијалица (не се вклучени).Работи со гроздобер филамент, LED, CFL, Lumiled светилки.Гроздобер индустриски 1-светло мини pendant користење на направена издржлива Метална Рамка, црна и масло протри заврши за да додадете ретро изглед.Тоа може да се широко се користи за farmhouse, штала, земја итн, идеална за кујната островот, трпезарија, дневна соба, спална соба, ходникот простор.оваа гроздобер orb светлина тела може да ја заврши својата соби оркестарот.Спецификација : .Се инсталира лесно во трпезариска маса, foyer, ходникот или кујнски остров за да заличи на целата соба.Се воведе мека, геометриски естетски во вашиот дом, создавајќи единствена и математички убавина.Прилагодливи прачки се совршени за соодветна висина за инсталација.Оваа мини свет pendant со дрво-изглед, текстура создаваат селски акценти.Тоа е како да сме во селата и прави да се чувствуваат удобно и опуштено.Пред да почнат да бидете сигурни дека за да се отсече моќ да соба во коло прекинато и се соберат потребните алатки и опрема.Чекор 1 : Отстранување на Постојните Тела.Повеќето таванот светла и лустери се монтирани на ист начин и се лесно да се замени со pendant.Отстрани крошна која ги опфаќа сливните кутијата, исклучете го жици, и cleaning на тела со отстранување на завртки од монтажа заградата.Unscrew на навој род што налага старата тела на монтажа заграда, и завртка род од pendant за монтажа заградата.Користење на вашиот шрафцигер, заменете ја монтажа заградата.Вашиот нов pendant е речиси завршена!.Прикачување на жици од pendant да жици во сливните кутија користење на жица strippers и жица ореви.Поврзете зелена до зелена (обично земјаможе да биде гола бакар), црна, црна и бела до бели.Работи жици во сливните кутија и да го прикачите на крошна.Конечно, инсталирате сенка и крушка, потоа се претвори во енергија назад.Честитки!Youve сега инсталиран pendant светлина.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата