• Свеж
Aexit 10m 3D 3D Печатење Резерви Печатач Пенкало Сликарство Филамент Refills PLA Печатење на 3D Печатење со Вжарено Материјал Бела

Aexit 10m 3D 3D Печатење Резерви Печатач Пенкало Сликарство Филамент Refills PLA Печатење на 3D Печатење со

DEN 415.20
Достапно е за нарачката

Стока

Печати Температура : 210-230 C; Материјал : PLA.Боја : Бела; Димензии : 10m x 1.75 mm/32.8 ft x 0.068" (L*D).Земја на Производство : CHINA.Net Тежина : 34g.Пакет Содржина : 1 x 3 D Печатач со Вжарено.Направете вашиот печати модел е повеќе пластика.Повеќе лесно да се одржуваат модели форма,тешко е да деформација.На filaments се универзално дизајниран и е компатибилен со 3Д Принтери користење 1.75 mm дијаметар филамент, со димензионални точност од +/- 0.05 mm.Мешање мешавина на растенијата-базирани материјали и полимери создава Принтери PLA, изработка на овој материјал повеќе земјата-пријателски.Поради пониските температури на топење и недостаток на warping, PLA filaments задржи нивната боја vibrancy и се заеднички избор за прикажува или мали апарати за домаќинство отпечатоци.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата