• Свеж
Sinkr DS18B20 Сензор на Температура Водоотпорен Сонда со Топлинска Отпорност на Термички Кабел Погоден за Широк Спектар на Температура од -131℉ да 257℉ за Arduino,Малина Пи, AVR,

Sinkr DS18B20 Сензор на Температура Водоотпорен Сонда со Топлинска Отпорност на Термички Кабел Погоден за Широк

DEN 117.36
Достапно е за нарачката

Стока

Програмабилни Резолуција 1-Жица Дигитален Термометар, Нема други компоненти, уникатен еден автобус интерфејс.Овој Термометар е погоден за широк спектар на температура од -55°C до 125°C. пренос на Податоци режим : 9 - 12 прилагодливи резолуција.Напојување опсег : 3.0 V до 5.5 V. Нерѓосувачки челик школка : 6 x 50mm (Дијаметар x Должина), должина на кабел : 100cm.Се применуваат на Arduino, Raspberry Pi, MCU.Без A/D конвертор е потребно.Широко апликации : thermostatic контроли, индустриски системи, потрошувачките производи, термометри, било термички чувствителни систем, итн.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата