• Свеж
USECL Надворешни Мини САС 26pin (SFF-8088) Машки да Мини САС 26 (SFF-8088) Машки Кабел, 3.3 ft

USECL Надворешни Мини САС 26pin (SFF-8088) Машки да Мини САС 26 (SFF-8088) Машки Кабел, 3.3 ft

DEN 422.16
Достапно е за нарачката

Стока

Serial Attached SCSI (САС 26pin)sff-8088 кабли е голема брзина за складирање на податоци интерфејс дизајниран за висока продуктивност и Брз пристап до податоците.Првенствено наменета за складирање на податоци центри на САС интерфејс е наназад компатибилен со SATA хард диск.Овој 1 метар долг кабел користи 28 AWG жици и е наменет за надворешна употреба. 1x SFF8088 САС 26 Pin за Да го SFF8088 САС 26 Pin Cable Mini САС гаранции перформанси во 3.0 Gigabits во секунда,.Кабел Должина 3.3 ft (1 Meter) ,Една година бесплатно гаранција.Спецификација : serial Attached SCSI (САС) е висок-брзина складирање на податоци интерфејс дизајниран за висока продуктивност и брз пристап до податоците.Првенствено наменета за складирање на податоци центри на САС интерфејс е наназад компатибилен со SATA.Ова му овозможува на корисникот да се меша поскапи помал капацитет SAS дискови за апликации кои бараат побрзо пристап до податоци и поголема сигурност Со пониски трошоци со повисок капацитет SATA дискови за апликации со пониски пристап брзина барања.носи целосна линија на квалитетот САС кабли со конектори за секоја можна примена како внатрешни така и надворешни.Таа има 26-pin SFF-8088 машки мини-sass приклучок (со ослободување на Прстен) на секој крај.водич за САС конектори Тип # на пиновите средина SFF-36 8087 внатрешни SFF-8088 26 надворешни SFF-8482 29 SFF-32 8484 SFF-34 8470 надворешни (исто така, понекогаш внатрешната)е наменет за надворешна употреба.Кабелот Долго:1-2meter долг кабел користи 28 AWG жици пакетот вклучува : 1 x 1 M надворешни Мини sas26p(sff-8088 да SFF-8088) Кабел.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата