• Свеж
LUCCE, 6 Листови Скица Зголеми Помине Уметност Лепенки 3D самолепливи Скица Шупливи Од Цвет Нокти Decals Класичната Црна и Бела Роза Ретро Дизајн за Жени, Девојки Нокти Ма?

LUCCE, 6 Листови Скица Зголеми Помине Уметност Лепенки 3D самолепливи Скица Шупливи Од Цвет Нокти Decals Класичната

DEN 191.76
Достапно е за нарачката

Стока

Количина : ќе добиете 6 Листови црно бела роза помине уметност налепници,модни скици помине додатоци,DIY да се создаде уникатен ноктите уметност.Безбедност Материјал : Цвет нокти decals се направи на безбеден и еколошки материјали, безбедно и не-токсични, Совршен за домашна употреба и ноктите салон.Лесен за Користење : Овие скица зголеми помине уметност налепници decals се самолепливи дизајн.Само користење помош на пинцета да ги собереш и да се лепат директно на ноктите,можете да добиете убава ноктите decors.,и потоа се применува врвот палто за најдобар резултат.Погоден за нокти салон и дневни домашна употреба.Уникатен Дизајн:Овие романса ретро зголеми цвет шема црно бела помине уметност налепници,Едноставно и класичен стил,Роуз е комбинација на љубовта и убавината.Класичен француски ретро стил може да се совпаѓаат со вашето различни облека и шминка.Нека ти се во толпата,повеќе шармантна и луксузен.Совршен Подарок:Можете да изберете нашите зголеми нокти налепници за да ги даде на вашето семејство, пријатели, мајка, жена или деца.Тоа е совршен нокти декорација дека сите жени и девојки ќе сакаат.Предмет : Роза Помине Налепница Боја : Црна, Бела Пакет : 6 Листови/Set Помине Decals За Помине Уметност Функција : Изработени од Не-токсични и Безбедно материјали.Погоден за професионални ноктите салон употреба или дома, DIY употреба.Лесно да се отстрани,промена на моделот, во кое било време.Широк апликации : Многу погодна за природни нокти и вештачки и доградба на акрилни нокти,итн.Направи ноктите убава.Како да го Користите : 1.Чистење на површината на ноктите, подобро да се применуваат на транспарентна база на грб прво. 2. Одберете decal дизајн и излупете го со помош на пинцета. 3. Место на дизајн на нокти/совет и се фаќа за тоа нежно за неколку пати. 4. Се применува горниот слој за заштита од се изгребани. 5. Лек на вашите нокти под УВ ламба.Кога тоа е сушени, поставен зголеми цвет помине уметност дизајн е направено.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата