• Свеж
uxcell 5 Компјутери JQC-3FF-S-H DC 5V Серпентина SPST 4 Pin PCB Електромагнетна Енергија Реле

uxcell 5 Компјутери JQC-3FF-S-H DC 5V Серпентина SPST 4 Pin PCB Електромагнетна Енергија Реле

DEN 227.76
Достапно е за нарачката

Стока

Име на производ : PCB Електромагнетна Енергија Реле;Модел : JQC-3 FF-С-Х. Серпентина Напон : DC 5 V;Контакт Капацитет : 15 A 125 VAC /10 A 250 VAC.Број на Пиновите : 4;Контакт : SPST.Димензии (Прибл.) : 19 x 15 x 19mm/0.75" x 0.6" x 0.75" (L*W*H) : Боја : Црна.Тежина : 41g;Пакет Содржина : 5 Компјутери PCB Моќ Релеи.Опис : 4pins, SPST тип, PCB монтажа.Може да се прилагоди автоматски, заштити и да се трансформира на електричното коло.Користи широко во далечинскиот управувач, на комуникација, на автоматски систем за контрола, електронска опрема, итн.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата