• Свеж
Aexit 10m 3D 3D Печатење Резерви Печатач Пенкало Сликарство Филамент Refills PLA Печатење на 3D Печатење со Вжарено Материјал Природни

Aexit 10m 3D 3D Печатење Резерви Печатач Пенкало Сликарство Филамент Refills PLA Печатење на 3D Печатење со

DEN 479.76
Достапно е за нарачката

Стока

Материјал : PLA; Боја : Природата.Големина : 10m x 1.75 mm/32.8 ft x 0.068" (L*D); Земја на Производство : CHINA.Net Тежина : 38g.Пакет Содржина : 1 x 3 D Печатач со Вжарено.Печати Температура : 210-230 C.Направете вашиот печати модел е повеќе пластика.Повеќе лесно да се одржуваат модели форма,тешко е да деформација.На filaments се универзално дизајниран и е компатибилен со 3Д Принтери користење 1.75 mm дијаметар филамент, со димензионални точност од +/- 0.05 mm.Мешање мешавина на растенијата-базирани материјали и полимери создава Принтери PLA, изработка на овој материјал повеќе земјата-пријателски.Поради пониските температури на топење и недостаток на warping, PLA filaments задржи нивната боја vibrancy и се заеднички избор за прикажува или мали апарати за домаќинство отпечатоци.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата