• Свеж
Гил Атлетика Javee Javelin Тренер

Гил Атлетика Javee Javelin Тренер

DEN 1800.00
Достапно е за нарачката

Стока

Обука помош за да се развие сила, флексибилност и опсег на движење. 600g javelin.Може да се закачите до 3 еластична канапи за отпор.Слетување Системи.Стапови За Скокање.Пречки & Почнувајќи Блокови.Разговарале, Снимки, Javelins, Чекани, и Фрлање Тегови.Атлетика Додатоци.Одличен тренинг за помош наменета да се развие сила, флексибилност, опсег на движење, статички и балистички се протега за javelin настан.Редовна употреба, може да ја намали брзината на мускул и тетива повреди од страна на подобрување на нивната функционална должина на границите.Приложите до три силни еластична канапи за отпор.Моделите се разликуваат од канџите дијаметар.Гил опрема надминува топ-ниво на конкуренција барањата и обезбедува долгорочни перформанси.Довербата на брендот, посветена на правење супериорен опрема така ќе имаат слобода да се фокусирате на вашиот спортисти.Слетување Systems Vaulting Poles Hurdles & Почнувајќи Blocks Discus, Снимки, Javelins, Чекани, и Фрлање Weights Track и Теренски Додатоци.Гил Атлетиката е основана од страна на две-време NCAA национален шампион тренер (Универзитетот на Илиноис) Хари Гил, во 1918 година. Незадоволни со квалитетот на патеката опрема на располагање, тој направена првиот дел од неговата сопствена песна опрема, пепел javelin.Во четири кратки години, Гил стана првата компанија за производство на комплетна линија на патеката опрема.Гил Атлетиката е одговорен за долга листа на иновативни опрема што е инструментална во издигнувајќи ја спорт и изведба на песната спортисти во светот.Гил Атлетиката е Официјален Снабдувач на Опрема на NCAA Внатрешна и Надворешна Track & Field Првенство.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата