• Свеж
NTE Електроника R12-17A3-120P Серија R12 Општа Намена AC Реле, 4PDT Контакт Аранжман, 5 Засилувач, 120 VAC, PC Одбор Планината

NTE Електроника R12-17A3-120P Серија R12 Општа Намена AC Реле, 4PDT Контакт Аранжман, 5 Засилувач, 120 VAC,

DEN 227.76
Достапно е за нарачката

Стока

Малку Поголем од Една Кубни Инчи.Види−Преку Пластичен Капак.Plug−In или Лемење Терминал.Висока Сигурност, 50 Милиони Операции.NTE е широка линија на УЛ & АДС наведени релеи и други додатоци функција 750 различни NTE смета дека можете да крстот референца на повеќе од 85,000 индустрија видови од 267 различни добавувачи.Вклучена е извонреден мултифункционален програмабилни timer/counter дека може да биде програмиран да се 10 различни времето режими, два начини на броење, и AC или DC влез, slim-line I/O модулите во индустриски стандард пакување, PC mountable релеи погоден за 5mm мрежа модели, PC mountable релеи за телекомуникации, безбедност и апарати, две различни типови на топлинска прекинувачи, плус нови индустриски видови за HVAC, машини и опрема апликации.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата