• Свеж
Qiilu Flywheel Puller, Flywheel Stator Magneto Puller Смена Отстранување Extractor Алатка за 50cc‑160cc

Qiilu Flywheel Puller, Flywheel Stator Magneto Puller Смена Отстранување Extractor Алатка за 50cc‑160cc

DEN 398.40
Достапно е за нарачката

Стока

Поле на Примена - На flywheel puller се користи за да се размонтираат применливи flywheel или на роторот без штета, која е удобен и практичен.Професионална Употреба - На flywheel puller е професионална flywheel отстранување алатка која може да се користи во комбинација со многу различни видови на flywheels.Супериорни Перформанси - На flywheel puller има висока точност и сензитивност, која може да направи да се работи ефикасно и е многу погодно.Лесен за Употреба - На flywheel puller како flywheel stator magneto puller, работниот процес е многу лесно, паметен, шармантен и многу ефикасни.Висок Квалитет на Материјалите - На flywheel puller е направен од високо-квалитет на челик, цврсти и издржливи, и стабилна во однос на перформансите.Тоа е високо-квалитетен производ.Функција : 1. Се користи за отстранување на важечките flywheel или на роторот и без да се оштети.2. Професионални flywheel отстранување алатка за употреба со голем број на различни видови на flywheel.3. Високо ниво на точност и сензитивност, прави да се работи ефикасно, многу погодно.4. Обидувајќи се flywheel stator magneto puller, работи како шарм, брзо совет, многу лесно и ефикасно!5. Произведени од премиум челик материјал, издржлив и здрав, има стабилни перформанси.Спецификација : Conditon : 100% Сосема New Item Тип : Flywheel Puller Material : 45# Steel Color : Како Слики Shown Fitment : Одговара за Yamaha Fit за Honda Fit за Pitbike 50cc-160cc Package Листа : 1 x Flywheel Puller.

Особините

Conditon:
100% Brand New
Item Type:
Flywheel Puller
Material:
45# Steel
Color:
As Pictures Shown
Fitment:
Fit for Yamaha :
Fit for Honda :
Fit for Pitbike 50cc-160cc :
Package List:
1 x Flywheel Puller :

Најдобрите понуди во категоријата