• Свеж
Reddhoon Веѓа Печат Матрицата за Полнење, Водоотпорен Веѓа Definer Обликувањето Комплет со 1 Компјутер Веѓата Прав Долготрајни 10 Обновливи Стилови Веѓа Матрицата 2 Веѓа Че

Reddhoon Веѓа Печат Матрицата за Полнење, Водоотпорен Веѓа Definer Обликувањето Комплет со 1 Компјутер Веѓата

DEN 2001.60
Достапно е за нарачката

Стока

Зачувај шминка време, само неколку секунди за да се подготви за природни и совршен веѓа шминка, почетници лесно може да го користите и што го прави полесно од кога и да дизајн и декорација на вашите веѓи.Постојат 10 различни неверојатни Веѓа Матрицата за Полнење да се најде совршен сводови.Погоден за сите тонови на кожата и веѓите.Мека печурки главата дизајн,водоотпорен и пот доказ, природно не падне,само неколку секунди за да се подготви за природни и совршен веѓа шминка,почетници лесно може да го користите и што го прави полесно од кога и да дизајн и декорација на вашите веѓи.Како се вашите вистински веѓите.Прав е мазна и добро помеша со кожата.Даде одлична шминка за природен ефект.Лесен за носење, совршен за патување и има се што ви треба да се задржи вашата веѓите гледа згодна каде и да сте!.Спецификација : Тип : Веѓа Печат Матрицата Kit Net содржина : 1.8 g Size : 9*4.3*3.8 cm Package се Вклучени : 1 Компјутер Долготрајни Веѓата Powder10 Обновливи Веѓа Стил Stencils2 Веѓа Пенкало Brushes10 Памук Брис Како да го користите : 1. Одберете ја соодветната веѓа матрицата и усогласување на позицијата која ја сакате според мрежа линија.2. Употреба на веѓа печат да туп празни дел од матрицата нежно почнувајќи од опашката на веѓа, се додека не го добиете совршен резултат.3. Избрише вишокот прав од матрицата.4. Флип веѓа матрицата и повторете горните чекори на други веѓата.5. Употреба на веѓа Пенкало Четки за да го измените вашиот веѓи за чиста и беспрекорна заврши.Предупредува : За надворешна употреба само.Избегнувајте контакт со очите.Не се применуваат за да се скршени или иритирана кожа.Да се чува вон дофат на деца.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата