• Свеж
Тешко да се Најде Fastener 014973188610 Копчето Главата Штекер Кап Завртки, 5mm-0.8 x 10мм, Парче-10

Тешко да се Најде Fastener 014973188610 Копчето Главата Штекер Кап Завртки, 5mm-0.8 x 10мм, Парче-10

DEN 95.04
Достапно е за нарачката

Стока

Дијаметар : 5mm.Должина : 10мм.Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Глава Стил : Копче (Хексадецимален).Тема Тип : 0.8 mm (Крупни).Ние акции широк спектар на сврзувачки елементи идеален за многу апликации arround на домот, на фарма, бизнис, automotives, и во индустријата.Повеќето од нашите сврзувачки елементи има светлина цинк позлата над челик даваат повеќе рѓа отпорни finsh.Ние, исто така, го продаде обложени и нерѓосувачки производи за дополнителни рѓа отпор.Ние акции многу оценки на сврзувачки елементи кои се движат од ниско јаглероден челик за поставување за да ги закорави, топлина третираат челик.Не сите сврзувачки елементи се применливи за сите апликации, па се одредени да ги тестираат thouroughly и да добијат мислење од лиценциран зграда или уверение за градење или структурни инженер пред потпирајќи се на овие сврзувачки елементи и за било ситуации каде што неуспехот ќе предизвика штета на имотот или личност.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата