• Свеж
DC 5V 12V 24V 10A Светлина Контрола Switch Photoresistor Реле Модул Откривање Сензор Светлината Автоматска Контрола-Модул-24V

DC 5V 12V 24V 10A Светлина Контрола Switch Photoresistor Реле Модул Откривање Сензор Светлината Автоматска Контрола-Модул-24V

DEN 1968.00
Достапно е за нарачката

Стока

Светлината праг може да се прилагоди од страна на potentiometer за да го поставите реле започне.Капацитет : 10 A / AC 250 V или DC до 30 V.ЦРВЕНИ LED НА : Укажуваат на Моќта НА,СИНИ LED НА : Реле работи.Модул излезен терминал има три пристаништа:Нормално отворен ( НЕ ) ,Заеднички терминал ( COM ), Нормално затворени ( NC ).Answer : ___________________________ Note : производот страница има три опции (5v, 12v и 24v) (за вашиот избор).Ве молиме да го потврдите спецификации треба пред купување.детали за производот : Светло праг може да се прилагоди од страна на potentiometer за да го поставите реле start Load капацитет : 10 A / AC 250 V или DC до 30 VRED ДОВЕДЕ НА : Укажуваат на Моќта ONBLUE ДОВЕДЕ НА : Реле е working Module излезен терминал има три ports Normally отвори ( НЕ )Вообичаени терминал ( COM )Нормално затворени ( NC )Големина : 30ММ*53 MMPacking листата : 1pc.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата