• Свеж
Alstar Бинокуларна Tripod Адаптер за Покрив и Porro Двоглед

Alstar Бинокуларна Tripod Адаптер за Покрив и Porro Двоглед

DEN 239.76
Достапно е за нарачката

Стока

Висок квалитет на метал материјал : Цврста и стабилна за едно време купување, долгорочна употреба.Одговара на повеќето двоглед опремени со адаптер завртки.Ви помага да го видите вашиот објект со повеќе стабилност на tripod.Опремена со приклучок за tripod-adaptors, може да биде поврзан tripods со 6.35 mm (1/4") нишка брзо и лесно.Едноставен и издржливи, на планината tripod адаптер обезбедува цврста и сигурна база во близина на центарот на Покривот двоглед и да ги Елиминираат слика-се тресат во високо-моќ Покривот двоглед.Спротивно на набљудувања со забележување на т.н " опсегот вашите забелешки со двоглед ќе биде многу порелаксирано, бидејќи можете да ги користите двете очи и не треба да се задржи еден затвори.Искуство фасцинација на вибрации слободни набљудување со двете очи!За колку што сакате, без твоите раце се добива уморни.Опремена со приклучок за tripod-adaptors, може да биде поврзан tripods со 6.35 mm (1/4") нишка брзо и лесно.Спротивно на набљудувања со забележување на т.н " опсегот вашите забелешки со двоглед ќе биде многу порелаксирано, бидејќи можете да ги користите двете очи и не мора да се задржи еден затвори.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата