• Свеж
Премиер-Линија 9177514 Socket Head Кап Завртки, Хексадецимален (Ален) се Вози, #8-32 X во 7/8, Одделение 18-8 од Нерѓосувачки Челик, од 10-Пакет

Премиер-Линија 9177514 Socket Head Кап Завртки, Хексадецимален (Ален) се Вози, 8-32 X во 7/8, Одделение 18-8

DEN 93.36
Достапно е за нарачката

Стока

Големина : #8-32 X 7/8 инчи.Хексадецимален (Ален) Се Вози.Инсталира користење на Ален клуч.Може да се користи во тесни простори каде може да не биде простор за приклучок алатка или клуч.Често се употребуваат во машини, алатки & умира.Socket head кап завртки имаат првенство поени кои произведуваат тенок раб дека копа во тврди површини за безбедна задржете.Заоблени главата има splined надворешниот турнеја со внатрешна хексадецимален диск.Користете Ален клуч (хексадецимален копче) за да се обезбеди со потребен вртежен момент како што е потребно.Должина се мери од под главата до база на купот точка.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата