• Свеж
Термички Спојка, М8 Тема К Thermocouple Сензори, 150mm Сонда Професионална Употреба Замена на Стариот Дел(1M)

Термички Спојка, М8 Тема К Thermocouple Сензори, 150mm Сонда Професионална Употреба Замена на Стариот Дел(1M)

DEN 263.52
Достапно е за нарачката

Стока

На thermocouple е отпорна на висока температура, кои се движат од 0℃ до 400℃.Ова е прецизност тип К thermocouple сонда широко се користат за мерење температура.Тоа е брза реакција брзина и стабилни перформанси.На сондата од 5мм дијаметар е многу осетлива и може да смисла температура брзо.Висок квалитет на терминал конектори обезбедува удобен и стабилна врска.Ова е прецизност тип К thermocouple сонда широко се користат за мерење температура.Тоа е брза реакција брзина и стабилни перформанси.На thermocouple е отпорна на висока температура, кои се движат од 0℃ до 400℃.Висок квалитет на терминал конектори обезбедува удобен и стабилна врска.На сондата од 5мм дијаметар е многу осетлива и може да смисла температура брзо.

Особините

Cable Length:
1 m, 2 m, 3 m, 4 m, 5 m (Optional)
Type:
K
Screw Thread Diameter:
8mm / 0.3in
Probe Length:
150mm / 5.9in
Probe Diameter:
5mm / 0.2in
Connector:
2pcs  (blue is negative, red is positive)
Temperature Range:
0~400℃
Weight:
39g~86g / 1.4oz~3oz (approx.)
Package list:
1 * Thermocouple :

Најдобрите понуди во категоријата