• Свеж
Микроскоп MONOCULAR Деца со LED Осветлување 40X - 4000X

Микроскоп MONOCULAR Деца со LED Осветлување 40X - 4000X

DEN 1632.00
Достапно е за нарачката

Стока

деца микроскоп со сите метално тело.Зголемување на Опсегот : 40x-400x зголемување. 3 Цели : 4x,10x & 40x.Окулар : H10x.Модел : ER-300 A е идеален микроскоп за деца/деца да учат.Карактеристики на микроскоп : Металик тело Стакло со Оптички Систем 40x,100x и 400 X Magnifications.Рефлектор Огледало да се работи со надворешен Извор на Светлина Тело Шарки на Коњ Чевли База за 90° Навалите Картон за носење CE & ISO потврда Спецификации Глава : Monocular Склони на 90 степени,Носот парче : Тројно се врти со позитивни центрирање & кликнете запира, Осветлување : Plano конкавна огледало, Цели : 4x, 10x & 40x Пролет Натоварени Eyepieces : H10x, Пакување Листа : Микроскоп Тело со Целите ,Окуларот H10x, како Одраз во Огледало, Ткаенина за Чистење, Прашина Маска ,Ткиво хартија,5 НЕПОДГОТВЕНИ СЛАЈДОВИ,50 ПОКРИЕ ЛИЗГА.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата