• Свеж
HUNRIM Vlogging Комплет за iPhone Vlog Комплет YouTube Опрема за Снимање на Видео Tiktok Фитнес Јога со Микрофон + Телефонот Клип + Tripod + LED Светло + Далечински Shutter

HUNRIM Vlogging Комплет за iPhone Vlog Комплет YouTube Опрема за Снимање на Видео Tiktok Фитнес Јога со Микрофон

DEN 695.76
Достапно е за нарачката

Стока

【Паметен ТЕЛЕФОН ВИДЕО VLOGGING КОМПЛЕТ】 Удобен, разновиден, лесно да се постави.Вклучувајќи : Tripod*1, LED Светло*1, Микрофон*1, Микрофон Стојат*1, Микрофон Клип*1, Телефон Планината*1, Адаптер*1, Bluetooth Далечински Shutter*1. На vlog комплет ги исполнува упатствата за разни потреби.погоден за фотографија, видео конференции, во живо стриминг, аудио и видео снимање, итн. 【ПРИЛАГОДЛИВИ LED СВЕТЛО】 LED видео светилка е лесно да се инсталира и да ги отстраните.Само да го инсталирате со АА батерии(НЕ се ВКЛУЧЕНИ) и можете да го користите погодно.На температура на бојата може да се прилагоди од 3000k да 6000k, светлината е прилагодлив од 0%-100% , ладна светлина и топло светло може да биде вклучен.Можете да ја прилагодите светлината за да одговараат на вашата околина. 【ПРОФЕСИОНАЛНИ МИКРОФОН】 Висока верност микрофон, анти-мешање дизајн, постојана фреквенција снимањето, прецизност екран на поклопецот, стабилна намалување на шумот, широк компатибилност, значително ја подобрува вашиот аудио снимање.Комплет опремени со мобилен телефон адаптер, исто така можете да го користите микрофонот на i Phone преку вашиот сопствен i Phone adapter(адаптер за i Phone НЕ е ВКЛУЧЕН).Ве молиме да го користите правилен кабли за вашиот уред. 【ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ СТОЈАТ】 видео комплет содржи два висококвалитетни стабилна tripod што може да направи телефонот и микрофон независни едни од други, микрофон мозок е за 50.8 " долго, па тоа е повеќе convient да снимајте ги вашите гласовни или други звуци внатрешна и надворешна.Мобилен телефон планината има топката главата што може да ротира 360°, што ќе ви овозможи да се позиционира во било која насока и агол.Микрофонот носител е стабилен и не се лизга и клипот главата со сунѓер може да се одржи на микрофон цврсто и безбедно. 【ТЕЛЕФОН МЕНГЕМЕ】 Завртка телефонот менгеме на pivoting рака, мобилен телефон може да се rotatable да 360°, може да се стави на телефонот вертикално, хоризонтално или каде сакате.Компатибилен со повеќето паметни телефони 2.4" да 3.8" широк.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата