• Свеж
CENTAURUS Екран Замена Компатибилен со Алкател Радост Табот 8 2019 Таблета 9029W 9029Z 8 LCD Дисплеј Digitizer + Екран на Допир Панел Рамка Комбо Целосна

CENTAURUS Екран Замена Компатибилен со Алкател Радост Табот 8 2019 Таблета 9029W 9029Z 8 LCD Дисплеј Digitizer

DEN 1055.76
Достапно е за нарачката

Стока

100% ,Гаранција за Парите Назад,Нов висок квалитет ,вклучува LCD, digitizer допир на екранот или пред стакло веќе во прилог.Посебно За Алкател Радост Табот 8 2019 Таблета 9029 W 9029 Z 8".Решавање на Проблеми, како што се : мртов допир, Бавно реагираат на допир, дел од екранот не реагира на допир, скршено стакло и било какви проблеми околу екранот.Не се вклучени инсталација настава ,алатки или лепило, Професионални техничар е потребно за инсталација.Ние нема да се одговорни за било каква штета поради неправилна работа.Ме контактирате со Било каков Проблем, во секое време, ќе одговори во рок од 24 часа.А.Компатибилен со : За Алкател Радост Табот 8 2019 Таблета 9029 W 9029 Z 8"Б .Пакетот вклучува : 1pcs LCD Дисплеј + Екран на Допир Digitizer Рамка За Алкател Радост Табот 8 2019 Таблета 9029 W 9029 Z 8"(Алатки,лепило или настава не се вклучени ) C. Испорака детали за Испорака на Информации (Брод Од САД) 3-6 работни дена за САД.ако не добиете предмети по 10 дена,ве молиме Порака мене, веднаш штом ќе може да.Јас ќе дадам се од себе да се решат проблемите : ?D. тоа Како да се Инсталира / Совети : 1)flex кабел е многу чувствителен и е лесно да се оштетат.Се справи со внимателно. 2)Посебните инструментално и вештини се потребни за замена на овој делови. 3)ве Молиме обидете се да се справи со поправка или замена работа во сува и прашина слободни средина без директна сончева светлина. 4)За инсталација на овој објект треба да биде направено од страна на квалификувано лице.E.Враќање policy1) ве Молиме потврдете го објектот е токму оној што треба.Ако купувачот купи погрешен точка, не треба објект, не може да се инсталира на објектот, или било кои други купувачи причини се враќа, купувачот треба да се плати за враќање превозот и 15% на плаќање за продавачот трошоци(Пример : превозот надомест, Restocking такса, Ракување со обвиненија и така натаму.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата