• Свеж
ARCOS Шунка Нож Ножеви, 10, Црна

ARCOS Шунка Нож Ножеви, 10, Црна

DEN 910.80
Достапно е за нарачката

Стока

Arcos Bolonia - Хем нож пакување : едно парче сет.висок употребливи и трајни NITRUM Шунка нож, од не ' рѓосувачки челик направени за секојдневна употреба.Arcos Шунка ножот димензии : 250 mm (10") inch Size Сечилото : 250 mm (10").Дршката скали се направени од polyoxymethylene (ПОМ) и е високо отпорна на влијание, абразија, и растворувачи.Arcos Шунка Нож.Направени 100% во Шпанија со 10-годишна гаранција против сите производствени дефекти.НАПРАВЕН ВО ШПАНИЈА.ОПИС СЕРИЈА BOLONIA Универзалната серија, дизајниран со секојдневна употреба во предвид Ексклузивни, висок употребливи и трајни NITRUM® нерѓосувачки челик Направени за секојдневна употреба без да се жртвува дизајн, ергономски, се лизга-отпорни, рачка, обезбедува цврст и удобен зафат На справи со скали се направени од polyoxymethylene (ПОМ) и е високо отпорна на влијание, абразија, и растворувачи и е во состојба да го издржат високи и ниски температури помеѓу -40ºC да 150ºC Заковки се направени од не ' рѓосувачки челик легура обезбедување на исклучително висока отпорност на корозија СОДРЖИНА Едно парче во еден случај.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата