• Свеж
Baomain 20A 660V On-Off-On 3 Позиции 12 Терминали Changeover Контрола на Ротари Cam Switch SZW26-20/D303.3

Baomain 20A 660V On-Off-On 3 Позиции 12 Терминали Changeover Контрола на Ротари Cam Switch SZW26-20/D303.3

DEN 254.16
Достапно е за нарачката

Стока

Модел : SZW26-20/D303; Mateiral : Пластични О : 20 A.Ле : AC-15 4А - /5 A;AC-3 5.5 A;AC-2 7.5 A;AC-4 1.5 A ; Позиции : 3 Позиции(1-0-2).Вкупната Големина : 50 x 50x 80mm /2" x 2" x 3.1"(L*W*H).Нето Тежина : 129g ; Пакет Содржина : 1 x Changeover Switch.On - Off - On позиција за контрола и 12 терминали дизајн.Погоден за дебелината меѓу 1mm да 4mm на монтажа одбор.Погоден за широк спектар на апликации, тоа може да се примени како спој контрола прекинувач, господар контрола прекинувач, тестирање на опрема за контрола на префрлате, или да се промени-преку прекинувачот за електрично заварување машини и друга опрема.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата