• Свеж
Opteka РК-3 Безжичен Далечински Управувач за Sony Алфа A33, A55, A57, A65, A77, A99, NEX-5, NEX-6, NEX-7, A230, A330, A380, A390, A450, A500, A550, A560, A580, A700, A850, A900 (RMT-DSLR1 Замена)

Opteka РК-3 Безжичен Далечински Управувач за Sony Алфа A33, A55, A57, A65, A77, A99, NEX-5, NEX-6, NEX-7, A230,

DEN 190.80
Достапно е за нарачката

Стока

Замена за Sony RMT-DSLR1. Инстант или 2-втор shutter ослободување задоцнување.Овозможува shutter порака до 16 метри.Ја елиминира вибрации предизвикани од физички притискање на блендата ослободување.Многу компактен, Типичен животниот Век на Батеријата - до 2 години, 10,000 изложености.Новиот Opteka РК-3 далечински управувач прави земајќи групни фотографии лесно со што ќе ви овозможи да се земе слики далеку од камерата.На РК-3 им овозможува на избор на или 2-втор shutter задоцнување или инстант shutter ослободување.На РК-3 е целосно посветен на Sony Алфа A33, A55, A57, A65, A77, A99, NEX-5, NEX-6, NEX-7, A230, A330, A380, A390, A450, A500, A550, A560, A580, A700, A850, A900.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата