• Свеж
Eaton Aeroquip 2000-8-4B Месинг Разгореа Цевки Вклучите, Адаптер, 7/16 Машки SAE 45 Степен x 1/2 Машки Цевка Нишка

Eaton Aeroquip 2000-8-4B Месинг Разгореа Цевки Вклучите, Адаптер, 7/16 Машки SAE 45 Степен x 1/2 Машки Цевка

DEN 889.68
Достапно е за нарачката

Стока

Цевки вклучите одблесокот тело за употреба со Eaton Aeroquip цевка ракави и 1290 одблесокот ореви во хидраулични апликации.Машки 1/2-14 NPT теми на едниот крај машки и 7/16-20 JIC теми на други за употреба со 1/4" OD цевки.Месинг за сила и отпорност на корозија.Ги исполнува МИЛИ-SPEC МИЛИ-F-18866 и SAE J514 стандарди за хидраулични цевка фитинзи.Цевка фитинзи се компоненти користи за поврзување, разгранувања, раскинувањето, и промена на насоката на цевки во пневматски и хидраулични системи.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, PBT (polybutylene терефталат), и други материјали кои се спротивстави на корозија и носат.Цевка фитинзи имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, заварени, бодликава, и притисни-за-поврзете (исто така наречени one-touch).Притисни-за-поврзете врски не бараат алатки или пломби.Цевка фитинзи се користат во различни апликации, вклучувајќи машина алатки, авион и камион контроли, и автоматизирани линии за производство, меѓу другите.Eaton произведува електрични, хидраулични, и механичка енергија опрема.Компанијата, основана во 1911 година, и е со седиште во Даблин, Ирска.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата