• Свеж
Brinonac Екран Замена за iPhone 7 Плус 5.5 инчен LCD Digitizer Екран на Допир LCD Замена Екран Рамка Собранието Целосен Сет со Алатки и Екран Заштитник (Бела)

Brinonac Екран Замена за iPhone 7 Плус 5.5 инчен LCD Digitizer Екран на Допир LCD Замена Екран Рамка Собранието

DEN 695.76
Достапно е за нарачката

Стока

Вие само треба да се движат пред камера,говорникот и home копчето за нов екран,и ќе може да се види на интернет настава видео на нашата детали страница. Ние се обезбеди целосна поправка алатка и настава видео со секој чекори за нашите клиенти за поправка на екранот совршено.Исто така, лентата кабел може да се изгуби, ако LCD конектор не е целосно инсталирана, обидете се да ја инсталирате на конектори за неколку пати,и ресетирајте го телефонот со притискање на двете Моќ и Home Копчето заедно за најмалку 15 секунди.Боја : i Phone 7 Плус Бела (5. ✿Лесен за Инсталација и Заштеда на Време и Пари за Заштеда на✿Оваа iphone 7 plus екран замена на комплет вклучува збир на поправка алатки за полнење со чекор-по-чекор упатство.О : Ова е поради тоа што digitizer кабел може да ја изгуби врската, ако не се вклучени во цврсто,исклучете го вашиот телефон, чистење на конекторот на плоча, повторно да го вклучите за сите кабли, тешко ресетирање на телефонот, потоа на моќ.О : Кога инсталирате на вашиот телефон, на екранот кабелот за податоци може да менито што се исклучите неговиот приклучок. Ние се обезбеди целосна поправка алатка и настава видео со секој чекори за нашите клиенти за поправка на екранот совршено. 1x отпорност на Вода лепило.Ако тоа се случи, ве молиме едноставно да се поврзе кабел и моќ циклус вашиот телефон. 1x Поправка Прирачник со инструкции видео Линк. Модел за поддршка : A1661,A1784,A1785 Package се вклучени : 1x LCD Екран Замена за i Phone 7 Плус(Бела)1x Замена Поправка Алатки Kit1x 0.О : Проверете LCD да бидете сигурни дека flex кабли се добри и дека не постојат остатоци на конектори.Ве молиме потврдете го моделот внимателно пред да нарачате тоа. ✿Совршен Квалитет Екран✿ i Phone 7 плус LCD има висока осветленост до 450 гнида,ви дава висока резолуција,чувствителност на допир, 3 D Touch функција како оригиналниот екран.2 мм Темперамент Стакло Филм Екран Заштитник за i Phone 7 Plus Екран. 1x Замена Поправка Алатки за Полнење.2 мм Темперамент Стакло Филм Екран Заштитник за i Phone 7 Плус Screen1x отпорност на Вода adhesive1x Поправка Прирачник со инструкции видео Линк.Најдобар начин да моќ циклус вашиот телефон е за да се исклучите и повторно вметнете ја батеријата конектор.Ние препорачуваме да се види настава видео пред инсталацијата за да се избегне непотребно штета.Ние ја поддржуваме една година ГАРАНЦИЈА услуга за да нема човек-направени квалитет прашања. Не се погодни за други модели или други брендови.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата