• Свеж
Диск Сопирачка за Заклучување, Анти-Кражба Велосипеди/Мотоцикл Брава со 110dB Алармот да се огласи, Водоотпорен Безбедност Катанец со 7mm Pin Сопирачки Дискови и Потсет?

Диск Сопирачка за Заклучување, Анти-Кражба Велосипеди/Мотоцикл Брава со 110dB Алармот да се огласи, Водоотпорен

DEN 455.76
Достапно е за нарачката

Стока

▶ [КРАДЕЦ-ДОКАЗ МОТОР/Велосипеди LOCK] ▶ Чувствителни движење сензори за вибрации активирај аларм кога vibrating.со звукот на до 110d B.Двоен-армирано, висока безбедност пршлен, 7mm дијаметар цилиндар, му Одговара на мнозинството на мотоцикли и велосипеди со диск сопирачки. ▶ [ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА И ШИРОКО се КОРИСТИ] ▶ Притиснете за да се Заклучи - Тоа е лесно да се заклучи со притискање на механизам за заклучување, веднаш на сопирачката за заклучување оди во алармот режим. 7mm Pin диск кочница аларм за заклучување за повеќето тип на возила : мотоцикли, електричен автомобил, велосипед, скутери и сл. ▶ [СИЛНИ И ИЗДРЖЛИВИ] ▶ Изграден со легура на алуминиум тело, запечатени водоотпорен, Не грижете се за raining времето.И Доаѓа со 6pcs батерии веќе инсталиран и дополнителна 6 Pcs сет за замена, кога тие се кандидира надвор. ▶ [КОМПЛЕТЕН ПРИБОР] ▶ пакетот доаѓа со 1.5 м портокалова боја диск заклучување потсетник кабел, што ве потсетува отстранете го дискот заклучи, да се спречи потенцијална штета предизвикана од јава далеку додека диск кодот е вклучен.И носат торбичка да го прават тоа полесно да се носат.Екстра 6 батерии за подолг живот.И да имаме 3 клучеви. ▶ [КВАЛИТЕТНА УСЛУГА] ▶ Анти-кражба дискот заклучи ќе го задржи вашиот мотор безбедно, заштитено и кражба-слободно.Ние секогаш стоиме зад нашите производи и Ние обезбеди 30 Дена Не Побараат Пари Гаранција за враќање на Услугата.Производ description How Да го Користите : ❶ Притиснете го кодот за јадрото, ќе слушнете звук "DU", што значи тоа е да дојдат во алармот статус по 5 секунди.❷ Ќе трае 3-5 секунди за да се отвори за заклучување, ако копчето не одговара, тоа ќе им даде на алармот и да ја задржите аларм со вибрации.Секој аларм ќе трае 10 секунди.❸ Примена на потсетникот кабел : Служи како знак за другите дека анти-кражба уред е во употреба и како потсетник за велосипедисти да се отстранат уредот пред да го јава.Се протега од гума за да се справи со барови, но можете да изберете да се место каде што можете да изберете.❹ Замена на Батеријата:Кога ќе се слушне звук на алармот помалку од 10 секунди и да престане одеднаш, тоа значи дека батеријата е случува да бидат исцрпени и треба да ги замениме.Ве молиме да користите Мини Клуч што се предвидени да се вртат од четири завртки на дното, да го одземе школка и заменете ја батеријата.Пакетот Вклучува : 1 x Диск Кочница Lock1 x Мини Wrench2 x Заклучување Keys12 x Цинк батерии(6pc внатре,6pc back up)1 x 1.5 м Потсетник Cable Warm Совети : Од нашиот Диск Сопирачка за Заклучување сензор е многу чувствителен, ние ви препорачуваме да не притиснете го копчето за заклучување цилиндри кога не е во употреба.(Кога ќе се стави тоа во Носат Торбичка, или кога возилото се работи).

Особините

Најдобрите понуди во категоријата