• Свеж
Colcolo 13 Стапови Пластични Abacus Аритметички Soroban Децата Калкулатор Алатка Калкулатор

Colcolo 13 Стапови Пластични Abacus Аритметички Soroban Децата Калкулатор Алатка Калкулатор

DEN 263.76
Достапно е за нарачката

Стока

Материјал : Пластика.Голема едукативни играчки и роденденски подароци за децата.Добро дизајниран и таписерии изработка, цврсти и цврста; лесно да се носат.Развивање на деца боја перцепција и компјутерски вештини, вежбање рака-око координација.Пластични пребројување abacus со 13 цврст столб, деца студентите по математика за учење алатка.Опис : - Пластични пребројување abacus со 13 цврст столб, деца студентите по математика за учење алатка - Добро дизајниран и таписерии изработка, цврсти и цврста; лесно да се носат Развиваат деца боја перцепција и компјутерски вештини, вежбање рака-координација око - Голема едукативни играчки и роденденски подарок за деца - Материјал : Пластика - Боја : Портокал - Recommened Возраст : 3+Големина Табела : Големина(Dxšxv) : Прибл. 24x7x2cm/9.44x2.76x0.79inch Package Вклучува : 1 Парче Деца Abacus Note : ве Молиме овозможи 1-3мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Поради различни следи и светлосен ефект,вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата