• Свеж
JIXING Природни Растителни Целулоза Сунѓер, Тешки-Должност Чистење Сунѓер, Biodegradable Сунѓерот, Кујна пример, перење на садови Сунѓер, Мулти-Цел Сунѓерот, Погоден за Дома?

JIXING Природни Растителни Целулоза Сунѓер, Тешки-Должност Чистење Сунѓер, Biodegradable Сунѓерот, Кујна пример,

DEN 263.52
Достапно е за нарачката

Стока

Животна средина-пријателски дрво целулоза памук, изработени од 100% растителна основа дрво влакна, е цврсто врзани и не му наштети прибор.Висока густина саќе структура, дише супер абсорбента сунѓер, богата високо, чисто масло без никаква трага.Мека и еластична, не е лесно да се деформира од триење.Odourless, природни и еколошки, biodegradable.Мулти-цел, можете да го користите за чистење на стакло, садови, автомобили, садови, итн.Ова е еден вид на природните еколошки дрво целулоза сунѓер со добра цена перформанси, изработени од 100% растителна основа дрво влакна и нема чуден мирис.Комбинација се состои од 10, со две бои, вклучувајќи ги и 5 беж и 5 златни, со независни OPP пакување кеси.Производот е една големина од околу 11*7*2.2 см, и една тежина од околу 25g.Тоа е многу мека и уникатна текстура, дише и супер абсорбента, лесно да се блистер, тоа може ефикасно да се отстранат металните и на дамки без гребење на вашите садови, чинии и чаши.Дрво влакна сунѓерот има многу намени, можете да го користите за чистење кујна, стакло, садови, автомобили, прибор, тоалет и бања, итн.Тоа нема да влијае врз животната средина и може да се распаднат, од природни biodegradation.За разлика од другите силикони пример, перење на садови сунѓери, кои имаат бавни мирис, и за разлика од другите пример, перење на садови облека, која може да се држиме за храна, тоа е супер лесен за употреба.Лесно да се чисти без деформација.Совет : за Чистење со вода после секоја употреба, екструдиран и висат да се исуши за следната употреба.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата